imprezy folklorystyczne dla singli imprezy narciarskie dla singli Sylwester dla singli wycieczki dla singli zwiedzanie Europy dla singli

Idea serwisu Eskapady

Pomysł na stronę internetową Eskapady powstał w marcu 2007roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem indywidualnych turystów z Warszawy. W ciągu pierwszego sezonu wiosenno-letniego zorganizowałem kilkanaście imprez, zarówno weekendowych jak i dłuższych: eksplorowaliśmy Beskid Niski, dwukrotnie Beskid Śląski i dwukrotnie Pieniny, byliśmy na regionalnym gorolskim święcie na tzw. "Zaolziu", zwiedziliśmy spory kawałek Czech, 8 dni przemierzaliśmy po drogach i bezdrożach Litwy, byliśmy na II Festiwalu Kultury i Tradycji Tatarów w Kruszynianach, spłynęliśmy Drawą i Rospudą, spacerowaliśmy po warszawskiej Pradze, itd... a wszystko to miało miejsce w przeciągu 6 miesięcy od chwili powstania serwisu.

Z perspektywy kilkunastu zorganizowanych wtedy wypraw serwis internetowy był w mojej ocenie strzałem w dziesiątkę, a wraz z rozwojem idei Eskapad strona internetowa na darmowym koncie Google (http://eskapady.googlepages.com) rozrastała się do finalnego rozmiaru kilkudziesięciu podstron i okazała się mało wydolna oraz nieatrakcyjna wizualnie. Powstała strona w domenie eskapady.com, na której obecnie Państwo się znajdujecie.

W 2008 roku rozpocząłem pracę w biurze podróży, zatem na organizowanie wypraw pod szyldem Eskapad zabrakło niestety czasu. W tym czasie rozpocząłem cykl prywatnych wyjazdów na Ukrainę, któego pokłosiem jest blog o Ukrainie, którego starsza wersja (już nie rozwijana, aczkolwiek swego czasu bardzo popularna w Internecie) znajduje się na stronie: blog o Ukrainie. Obecnie zamiast bloga własnymi siłami tworzę stronę edukacyjną o Ukrainie, a na jej potrzeby została zakupiona nowa domena: informacje o Ukrainie. Podobne strony (z myślą o polskich turystach) będą dotyczyły: Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi.

Głównym profilem mojej zawodowej działalności jest pilotaż wycieczek zagranicznych na wschód (około 140 dni w roku), świadczenie usług dla grup zorganizowanych w krajach bałtyckich (rezerwacje hoteli, przewodnictwo) oraz działalność dot. popularyzacji Łotwy jako ciekawego kierunku docelowego dla polskich turystów. Nadal sporo jeżdżę prywatnie po krajach położonych na wschód od Polski. Z tych względów poza Polską bywam ponad 220 dni w roku.