Żona z Ukrainy

zona z Ukrainy

Od kilku lat hasło „żona z Ukrainy” osiąga w Internecie niezłą popularność. W związku z tym postanowiłem napisać kilka słów na ten temat, a jednocześnie przestrzec wszystkich potencjalnych kandydatów na męża przed zrobieniem nierozważnego kroku (głównie związanego z możliwymi oszustwami związanymi z poszukiwaniem przez Internet).

Od kilkunastu lat, w zasadzie od upadku ZSRR, kraje wchodzące w skład byłego imperium modernizują się, także pod względem mentalnym. Powoli odchodzi do lamusa lansowany wcześniej model rodziny zakładanej przez ledwie dwudziestolatków (a bywało, że i nastolatków). Kraje byłego ZSRR borykają się nie tylko z patologią rozwodów (procedury rozwodowe były osiągalne niezwykle łatwo), ale też z półsieroctwem dzieci żyjących w rozbitych rodzinach. Nie inaczej działo się na Ukrainie.

zona z Ukrainy

Żona z Ukrainy? Gdzie i jak szukać?

Żona z Ukrainy?

Nie jest problemem znalezienie na Ukrainie panny (bezdzietnej) w wieku 26 – 32 lat, w dodatku wykształconej, często znającej chociaż jeden język zachodni (najczęściej będzie to angielski, niemiecki, włoski). Znajomość języka polskiego wśród mieszkanek regionów przygranicznych jest określana mianem „biernej” – owszem z rozumieniem języka polskiego nie ma problemów, z wymową już tak. Im dalej na wschód Ukrainy – tym rozumienie języka polskiego niknie.

Zauważalne zmiany w mentalności młodych kobiet to także szansa dla mężczyzn – mieszkańców Polski, którzy myślą o założeniu rodziny. W sieci jest wiele miejsc, gdzie można zapoznać się z dziewczyną ze wschodu, chociaż większość z nich to komercyjne portale. I do końca nie masz pewności, czy rejestrując się w takim miejscu, płacąc często wysoki abonament, otrzymujesz wiadomość od konkretnej osoby, czy też jest to rodzaj mailingu stosowany na skalę masową.
Na szczęście są portale, gdzie przy odrobinie dobrej woli, znajomości języka rosyjskiego, ukraińskiego, względnie angielskiego czy niemieckiego można zawrzeć znajomość z ciekawą dziewczyną. To może być wymarzona żona z Ukrainy.

Pragnę jednak zaznaczyć, że intencją tego posta nie jest danie Czytelnikom możliwości „wyhaczenia” łatwej zdobyczy w celach konsumpcyjnych. Pamiętajmy, że portale internetowe dają możliwość idealizowania siebie, kłamania i kamuflowania rzeczywistych zamiarów. Ten post ma na celu pomóc tym, którzy faktycznie chcą poznać żonę ze wschodu! A zresztą ukraińska dziewczyna nie należy do kategorii „łatwych zdobyczy” (pomijam tutaj dziewczyny zawodowo trudniące się nierządem, odsetek których nad Dnieprem jest niestety większy niż nad Wisłą).

Jakie są Ukrainki?

Zanim zatem podam kilka stron internetowych chciałbym przedstawić Wam kilka moich spostrzeżeń dotyczących typowych ukraińskich dziewczyn.

Po pierwsze – mitem jest to, że każda Ukrainka marzy o wzięciu ślubu z obcokrajowcem i wyjechaniu z Ukrainy. Ukrainki to kobiety w szczególny sposób pielęgnujące domowe ognisko. Tradycja, rodzina to ważne (i nie pozbawione treści) pojęcia. Taka będzie zapewne i Wasza żona z Ukrainy. Przygotujcie się zatem na pytanie, czy nie zechcielibyście osiąść i żyć na Ukrainie z wybranką serca.

Po drugie – dziewczyna z Ukrainy jest często dobrze wykształcona, zaradna życiowo i nie potrzebuje dominującego mężczyzny, który będzie „mało pił i mało bił”. Najczęściej szuka partnera, z którym będzie mogła stworzyć stabilną rodzinę – bo pojęcie to na Ukrainie ma głębsze i bogatsze znaczenie niż w Europie Zachodniej.

Po trzecie – dziewczyna z Ukrainy jest dumna z tego, że jest Ukrainką i nie szuka kogoś, kto będzie wobec niej przejawiał „misję wyzwoleńczą” (np.: „wyjedziesz ze mną do Europy z tego zaścianka”), kto w żaden sposób swoimi słowami czy zachowaniem nie będzie jej sugerować, skąd ona pochodzi. Ukraina to nie dziura na końcu świata, a drugie co do wielkości europejskie państwo – z własną historią, tradycją, kulturą. Pamiętajmy o tym, zanim powiemy kilka słów za dużo.

Atrakcyjne kobiety z Ukrainy

Miejscówki w sieci

Kończąc temat przekazuję Wam sprawdzone strony internetowe (od 1 do 4) oraz inne strony, z którymi miałem okazję się zetknąć (od 5 do 7). Proszę mieć na względzie, że strony te były przeze mnie sprawdzane w roku powstania tego posta (czyli w 2010 roku). Obecnie nie gwarantuję ich równie dobrej przydatności. Korzystajcie z poniższych serwisów z umiarem, nawet jeśli żona z Ukrainy jest dla Was ideałem.

1) http://love.mail.ru/ – bardzo popularne miejsce nawiązywania kontaktów, setki tysięcy użytkowników, większość funkcji jest bezpłatna, minusem jest duża ilość spamu spływająca od niektórych uczestników.
2) http://ru.gimeney.com/ – darmowe miejsce w sieci, niewielka liczba użytkowników, ale praktycznie nie ma spamu,
3) http://freepersonals.ru/ – również darmowy portal, dość dużo użytkowników, niestety większość z nich jest nieaktywna,
4) http://fdating.com/ – serwis powiązany z poprzednim, ale zarejestrowana jest tu mniejsza liczba użytkowników,

5) http://www.luckylovers.net/ – serwis płatny, ale dający czasem możliwość bezpłatnego okresu testowego (około tygodnia czasu). Dużo użytkowników z całego świata, niestety wiele profili jest albo bez zdjęć, albo nieaktywnych.
6) http://www.ualadys.com/ oraz http://www.ruladys.com/ – płatne strony agencji matrymonialnych
7) http://www.bestrussianwoman.com/ – niby bezpłatna strona internetowa. Jednak w żaden sposób nie przekażecie drugiej osobie prywatnych danych kontaktowych, gdyż są one z maili usuwane.  Po kilku wysłanych mailach trzeba już płacić za możliwość czytania odpowiedzi.  Zakładając tam konto (nawet bez fotki) będziecie wręcz bombardowani mailami i tzw. uśmiechami. Nie polecam!!!

Tych miejsc w sieci jest oczywiście zdecydowanie więcej. Generalnie należy korzystać z tych bezpłatnych. Podstawowa zasada – nie wysyłaj nigdy żadnych pieniędzy. Zanim zdecydujesz się na spotkanie – poznaj tę osobę poprzez maile i rozmowy telefoniczne.

Powodzenia;)

152 komentarze

152 Comments

  1. Ukraina24 says:

   Spotykam się czasami z tego typu twierdzeniami, jak powyższe – nie wiem doprawdy skąd biorą się takie przekłamania nawet w czysto geograficznym pojęciu Europy – czyżby dawał o sobie znać antyrusycyzm? A zatem ponownie – największym terytorialnie państwem Europy jest Rosja (i nic nie zmienia faktu, że jej terytorium rozpościera się na dwóch kontynentach – Rosja jest wielka, w samej Europie by się nie zmieściła;))).
   Podobny casus panuje na przykład w przypadku Wielkiej Brytanii (posiadającej swoje zamorskie terytoria rozsiane po całym globie, ale w istocie będące częścią Zjednoczonego Królestwa, tak jak np. Irlandia Północna) – kto odważy się powiedzieć, że Wielka Brytania nie leży w Europie?
   Innym przypadkiem jest Turcja – leżąca w Europie i Azji.. i tu znowu się sprzeczać można, gdzie Turcja właściwie leży… wszystkim chętnym polecam artykuł na Wikipedii na ten temat:http://pl.wikipedia.org/wiki/Granica_Europa-Azja

   Anyway: Rosja to największy kraj Europy i zaliczana jest do europejskiego kręgu cywilizacji (pomijam już to, że i stolica i początki rosyjskiej państwowości to region Moskwy). Zatem nie krzywdźmy tego kraju swoimi opiniami, a najczęściej stereotypami… osoby, które powielają negatywne stereotypy dają po prostu dowód swojej ignorancji…
   Na koniec zagadka? Jaka jest najdłuższa rzeka Europy, największe jezioro w Europie i największe pod wzgl. liczby ludności miasto naszego kontynentu?

 1. Mir says:

  Poznam żonę z Ukrainy bardzo chętnie.
  Nawet jestem zainteresowany daniem jakiejś miłej istocie obywatelstwa w postaci ślubu ze mną…
  Jeśli czyta to dziewczyna która myśli o tym to niech pisze transposafe@interia.pl
  Czekam na wiadomości i pozdrawiam.

  1. Zygmunt says:

   Witam. Mam na imie Zygmunt. Jestem wolny i szukam kobiety z Ukrainy do stałego związku. jeżeli chodzi o wygląd to myśle że przystojny. Mam 52Lata. Pozdrawiam

 2. Drogi says:

  Dwa najpopularniejsze ukraińskie serwisy randkowe : ONONA.UA i CAFECLUB.UA.
  Ale uwaga dla "myślących inaczej" : od samego wejścia na stronę nie przychodzą od razu maile z propozycjami. Trzeba się zalogować i coś napisać.

 3. uapol says:

  Mały poradnik polsko – ukraińskiego małżeństwa w Polsce. (Poprawione, proszę skasować poprzednią wersję).
  Formalności po stronie polskiej : przyjazd i potem legalizacja pobytu Ukrainca/ki – Urząd Wojewódzki, wydz. ds. cudzoziemców a ślub – USC. Po stronie ukraińskiej – Polski Konsulat. Tam powiedzą więcej. Do przyjazdu Ukrainiec/ka potrzebuje WIZĘ.
  Gdy przyjeżdża z własnej inicjatywy, wszystko załatwia w Polskim Konsulacie i składa tam : 1. zaśw. z miejsca pracy o dochodach i o zatrudnieniu (jeśli jest), 2. zaśw. z banku że ma przynajmniej po 30 euro na każdy dzień pobytu w Polsce, 3. rachunek za jakikolwiek hostel na okres planowanego pobytu w Polsce ( wystarczy skan, na rachunku koniecznie musi być słowo „zapłacono”), 4. ubezp. medyczne na okres pobytu w Polsce otrzymane tylko w PZU-Ukraina, 5. wniosek, zdjęcia, ksero paszportu zagranicznego, 35 euro za wizę.
  Gdy przyjeżdża na zaproszenie Polaka, ten składa w UW: 1. wniosek, 2. zaśw. o dochodach (osoby, która oficjalnie zaprasza), 3. kopię aktu własności mieszkania (może być wynajmowane), 4. opłatę. Po miesiącu dostaje „Zaproszenie” którego oryginał wysyła na Ukrainę. Tam Ukrainiec/ka w Polskim Konsulacie składa to „Zaproszenie” plus te same dokumenty j.w. z wyjątkiem rachunku z hostelu.
  Ukrainiec/ka do ślubu (dla USC) potrzebuje wziąć z Ukrainy : 1. oryginał aktu urodzenia i zaświadczenie że nie jest w związku małżeńskim na Ukrainie (trzeba zrobić oświadczenie u ukraińskiego notariusza a potem na jego podstawie ostateczne zaświadczenie wydaje Konsulat Ukrainy w Polsce ? uwaga, często zachodzą tu zmiany). A do legalizacji pobytu czyli Karty pobytu (dla UW) potrzebuje wziąć z Ukrainy : zaświadczenie o niekaralności z milicji („UWD”) i zaświadczenie o braku zobowiązań podatkowych (zadłużenia) na Ukrainie (z urzędu o nazwie „Podatkowa inspekcja”). Każdy z papierów musi być przetłumaczony przez polskiego tłumacza przysięgłego (ukraińskie tłumaczenia nie są w Polsce honorowane).
  W USC Ukrainiec/ka składa : 1. oryginał aktu urodzenia (albo notarialne poświadczenie jego przysięgłego tłumaczenia na jęz. polski, wtedy oryginał zostaje u właścicielki), 2. zaśw. z Konsulatu Ukrainy, że nie jest w związku małżeńskim na Ukrainie (patrz wyżej, zmiany), 3. zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce do końca ważności wizy ? wiza musi być ważna. Uwaga : na Ukrainie można już uzyskać odpisy (kopie) aktów urodzenia (urząd ZAGS). Gdy Ukrainka nie dostanie wizy, albo będą inne przeszkody, zawsze można wziąć ślub na Ukrainie i załatwiać pobyt przez Polski Konsulat ? ale nie polecam.
  Do Karty czasowego pobytu składa się w UW : 1. zaśw. z Ukrainy o niekaralności z milicji („UWD”) 2. zaśw. o braku zobowiązań podatkowych z „Podatkowej inspekcji”, 3. akt małżeństwa, 4. wniosek, 5. zdjęcia, 6. opłata itp. W dniu składania wiza musi być ważna. Po miesiącu jest Decyzja, z nią trzeba iść do Urzędu Miasta / Gminy by zrobić zameldowanie. Zameldowanie należy zanieść do UW., po ok. 2 tyg. dostaje się i można jeszcze donieść PESEL. W UW małżeństwo ma przesłuchanie nt prawdziwości związku. Po kolejnym miesiącu jest Karta czasowego pobytu. Pierwsza na rok, kolejne zwykle na 2 lata.
  Jeśli od złożenia dokumentów na Kartę pobytu do końca ważności wizy jest mniej niż ustawowe 45 dni, można wrócić na Ukrainę i zrobić nową wizę, teoretycznie można próbować przedłużyć też wizę u Wojewody (mała szansa) ale lepiej pomimo tego złożyć papiery (UW ma obowiązek je przyjąć !!!) i spokojnie czekać (w 99% przypadków decyzja pozytywna). Obywatel/ka Ukrainy powinna czekać na wizę w Polsce. Należy pamiętać, że Kartę czasowego pobytu może odebrać tylko OSOBIŚCIE oraz, że wg przepisów Karta pobytu jest (wraz z paszportem) JEDYNYM dokumentem umożliwiającym wjazd do Polski bez wizy. Sam Akt małżeństwa nie daje takiej możliwości. Żadnej z wymienionych procedur niestety nie przyśpiesza posiadane wspólne dziecko.
  Do ślubu w kościele lub cerkwi potrzebne : dokument chrztu i bierzmowania (u prawosławnych razem), pozwolenie biskupa / episkopa, w kościele nauki, w cerkwi ? nie; w kościele / cerkwi trzeba podpisać dokument, że dzieci będą katolikami/ prawosławnymi. Chrzest to „bułka z masłem”. Po 3 latach Karta stałego pobytu i tego samego dnia można składać wniosek o Obywatelstwo polskie (w UW). Bez obywatelstwa zezwolenie na stały pobyt trzeba odnawiać co 10 lat. Zmiana nazwiska po mężu w paszporcie wymagana jest dopiero do stałego pobytu. Paszport można wymienić tylko na Ukrainie. Wcześniej przekraczając granice trzeba mieć przy sobie aktualny odpis aktu małżeństwa. Ukraińskie dyplomy o wykształceniu wydane do 20 czerwca 2006 r. są RÓWNOWAŻNE z polskimi (można dostać zaświadczenie w Biurze uznawalności wykształcenia, Min. Nauki i Szk. Wyższego), późniejsze wymagają nostryfikacji. Do wymiany prawa jazdy wymagane tylko dodatkowe badanie lekarskie. Żona / mąż Polaka może też od razu po ślubie pracować bez żadnego pozwolenia albo założyć firmę. Pozdrawiam.

  1. bal says:

   zastanowiłbym się…. powierzchnia 2 razy większa od Polski, 4 mln więcej mieszkańców, miasta znacznie większe niż nasze … wszystko większe…. wychodzi na to, że raczej my to jakaś wiocha ;(

   1. bywalec UA says:

    I co z tego ze wieksza. Ale zacofana bardziej.
    Byłem już tam 10 razy i za każdym razem to co mówię się potwierdzało. A począwszy na odprawie na granicy. Dzicz i nic więcej.

 4. annonymus says:

  Większość dziewczyn z Ukrainy szuka męża Polaka aby poprawić sobie życie. Głupi jest ten, który myśli, żę przywiezie sobie miłą, ułorzoną i podporządkowaną żonę. Owszem będzie tak jeśli facet ma kasę i wtedy będzie ok. Ukrainki to staszne materialistki. Ile byś nie dał i tak będzie mało. Dzisiaj jest z tobą, ale często ma plan awaryjny. Może być tak, żę któregoś dnia wracasz do domu a jej nie będzie, ponieważ zabrał ją następny frajer, który ma fajniejszy samochód od twojego. Od razu może napiszę, że sam mam żonę ukrainkę. Zresztą nie jestem jedyny w mojej rodzinie. Ktoś kto decyduje się na taki związek musi wiedzieć co go czeka. Nie wolno ich nigdzie puszczać samych, trzeba pilnować jak dziecka. To samo z pieniędzmi. Kasa musi być skromnie dawkowana. Po za tym trzymanie na krótkiej smyczy to konieczność. Wspópracuję od 15 lat na Ukrainie i co nie co wiem. Wszystkie są TAKIE SAME i przeztrzegam przed nimi.

  1. Natalka says:

   Niech Pań nie sądzi o wszystkich tak jak o swojej żonie, jeżeli wogółe ma Pań żone ukrainke…
   Powiem więcej że Polki tą są w 1000 razy większymi materialistkami niż ukrainki…ponadto nie polki, a się troche miało z nimi sprawe w większości są strasznie niezoorganizowane i do tego nie mają najmniejszego pojęcia jak probardzić dom…

  2. Natalija says:

   [uwaga admina] – ten komentarz jest odpowiedzią na post osoby używającej nicka annonymus, komentarz z dnia 03 lutego 2012

   Pan pisze totalne bzdury! J Ukrainka mieszkam od 18 lat w Warszawie i mam inną opinie. Na Ukrainie istnieje matriarchat. To kobieta żądzi finansami, domem, mężem i dziećmi.  A to z tego powodu że faceći w 50% alkoholiki lub pracują wyłącznie w zawodzie. Tracą pracę to siedząm w domu bo on inżenier i hie podejmie nie jakiej inej pracy. Tylko w octanich 10 latach istnieje pojeńcie że panowie zarabiają i opiekująm się dziećmi. To pokolenie moich dzieći. Jedynie stwierdzam fakt że kobiety  ukrainskie co najmie połowa mająm za sobom tylko mature. Bardzo dużo dziewczyn w rannim wieku zakładają rodziny. I zaledwie 58,5% idąm na naukę w wysze uczelnie. Ja własznie z tych 58,5% kobiet. Pan napisał (podporządkowaną żonę), a żona niewolnica? Osobisty bagaż podręczny czy walizka? Co to za określenie starożytne!!! Porobili sobie kur domowych które kudachtać bojąm się i w tede czująm się facetami!!!!   A prawda taka że takich jak Pan jest dużo, nie stać na polską żone to bijorą ukrainkę, onę mniej wymagające. A może Panu wo gule niestać na żonę! Ukrainske żony kosztują drożej to prawda. Sama karta tymczasowego pobytu zabiera dużo kosztów i siły dla użerania się z urzendami. Przesłuchanie, sprawdzanie, tłumaczenie, leczenie, zatrudnienie i td. Za trzy lata odbije wam ochote nawet na seks, a swoich urzendasuw wy znajecie.  Dalej Pan piszę (Dzisiaj jest z tobą, ale często ma plan awaryjny. Może być tak, żę któregoś dnia wracasz do domu a jej nie będzie, ponieważ zabrał ją następny frajer)

   Wynika z tego że pan podaje wapiant zwązku na koćąm łapę!!! Po zawarciu małżeństwa żona zamieszkuje pod tym adresem co i małżonek, jeśli zamieszka gdzie indziej, a urzond po sprawach cózoziemcuw  wykryje taki fakt, uzna  szlób fikcyjny i Panu wystawąm kare, zaplaci pan bardzo dużo, a taką żonę na tych miast  podlega departaci.  Ne możno płątać kąkubinę z żonom. Pomimo znam większość udanych zwjązkuw. Sama od 2000 roku mam udany  zwjązk. Moge dać radę. 

   1. Z ukrainki nie zrobisz kury domowej.

   2. Dom to jej oaza żąndi onna, a nie wy.

   3. Muszę mieć prawo na pracę.

   4. Pamiętajcie onna zawsze ma prawo na swoje dycyzję i swoję błędy jak każdyj człowiek myszlący.

   Człowieku prawo mylićsię, a takoż uczyćsię, być wolnym, niezależnym ot drugiego człowieka. Nie daje to prawo żonie lub małżąku żądzić czym kolwiek lub kim kolwiek. Dopasowująsię, akceptują wady i zalety wybranka. Razem brną przez wzloty i trudności. Dorosłego człowieka nie da się przerobić na swój ład, jego albo akceptójesz lub nie. Idealów wśród mężów nie ma jak i żon.   Jeśli w rodzinie nieład to winna po obu stronach.

   Ja kocham mojego męża kiedy był bogaty i zdrowy. Kocham jego niemniej teraz kiedy sratił wszystko i jest bardzo chory. Cenie jego dobre cechy i akceptuje jego wady, jak i on moje.Staramsię być nie tylko żonom aj przyjacielem.   Dzięńkuje łos że my spotkalisię!

   1. Kacper z Wroclawia says:

    Natalija , MASZ RACJE Niektorzy Polscy mężowie wykorzystują Ukrainki nie stać go na żonę Polkę to bierze Ukrainkę i myśli ze kupił niewolnika. MASZ CAŁKOWITĄ RACJE Natalija

   2. Daniel says:

    Mądra kobieta dobrze pisze kobieta nie zwierzę nieważne skąd wschód czy Ameryka kobieta ma swoje prawa, zdanie oraz wybur! Jeśli ja robisz jak konia na orce to Nie dziw się że wracasz do domu i jej niema! Kobiety zasługują na szacunek i miłość! Osobiście sam chętnie poślubie ukrainke są one normalne w porównaniu z naszymi polskimi kobietami to półkę strach do sklepu sama puścić żeby z brzuchem nie wrzuciła! Ukraińska cię nie zdradzi ani nieodwruci się od ciebie w potrzebie! Jeśli jakaś miła pani z Ukrainy szuka stabilnego związku z Polakiem proszę pisać daniel.stoklosa@onet.pl chętnie nawiąże nawet relacje przyjacielskie, w grę wchodzi ślub oczywiście po wspólnym Poznaniu się. Czekam na maile

  3. Marijka says:

   prymityw jest prymityw a o Polkach nie można tak powiedzieć? Dam przykład- kiedy się rozwodzi Ukrainka z Ukraińcem, zostaje bez niczego nawet jeśli on ma kasę a kiedy się rozwodzi Polka z Polakiem to dodatkowo ją musi spłacić to jak to wychodzi,które są mnie materialistki ? Więc jak piszesz z własnego przeżycia dotyczy tylko Ciebie i nie osądzaj jak zwykle Polacy to lubią innych. Pozdrawiam.

 5. K.M. says:

  No cóż z tą negatywną opinią o Ukrainkach się zgadzam. Znam taką jedną osobę co się na Ukraince "przejechała" Paniusia wyżej s…. niż d… miała. Zanim nauczyła się normalnego makijażu to się malowała jak k…. albo jak wszystkie ze wschodu. Co to nie ona. A to była zwykła głupia i pusta w środku dziewucha.

  1. Gienio says:

   nie wiem kto pisze te wszystkie opinbie.Ale ja ożeniłem sie w 1983 r., z wiesniaczką z polski, była jeszcze gorsza niz te ukrainki. Jak ta wiocha doszła do normalności, to była tragedia. Miałem firmę i bardzo dobrze zarabiałem, jak ta ddurna c-pa zo0baczyła duża kasę , to zgłupiała. Roztrwoniła wszystko, arowiodła się ze mną, borzekomo ja biłem, bez żadnych motywów.Pusciła się się z jednym z jej przełożonych, a teraz ta suka chce podzielić majtek, pomimo ,iz nie wnbnisóła nic do związku, i tak jest z buractwem, pomimo ,izukonczyła wyrzsze sztudia za m9ją kasę chce mnie jeszcze okraść. Ukrainki to mały pikuś.Naszemu synowi kazała się wynieść pod most. OT cała prawda o dziadzowkach z RP.

   1. Mario says:

    NATALIO możesz mi przetłumaczyć ten zwrot bo nie rozumiem a co do reszty sam myślę by poznać dziewczynę z ukrainy.Słyszałem że kobiety z Ukrainy są bardzo rodzinne wychowane wedle tradycyjnych zasad.Co uważam że zanika w Polsce,ale na słuchałem się trochę różnych negatywnych opinii i nie ukrywam że mam mieszane uczucia.Nie szukam niewolnika jak to było tu określane tylko partnerki do wspólnego życia.

  2. Marijka says:

   Czy niektórzy Polacy tak lubią być jak Pis , poniżać czy to kompleksy i mania wyższości jak weszliście do Unii to we łbach Wam się poprzewracało ze zachód Was traktuje inaczej niż właśnie taki Pan jak Pan.Proszę nie marzyc o tym że zachód traktuje Was równoprawnymi partnerami takie same zdanie mają jak teraz Pan opisuje zdanie o Ukrainkach. No widzi Pan ja też jestem z Ukrainy i przyjechałam goła do Polski, urosłam na słomie, pierwszy raz widziałam buty i odzież w Polsce również i kamery i nawet nie wiedziałam o istnieniu banków czy firm czy uczelni, więc proszę swój prymitywny komentarz o jednej babie prymitywniej zostawiać przy sobie w takim towarzystwie Pan przybywał, nie ma nic dziwnego. Na poziomie ludzie czy ze wschodzy czy z Polski tak sie nie zachowują, żal mi takich ludzi. Pozdrawiam

 6. MATEUSZ says:

  JA MIMO WSZYSTKO POZNAM KOBIETĘ Z UKRAINY,SAM MAM KORZENIE Z TAMTYCH STRON. NIESTETY MAM TEŻ NEGATYWNY ZWIĄZEK Z POLKĄ .MYŚLĘ O MAŁRZEŃSTWIE JESTEM BEZ ZOBOWIĄZAN MAM 48 LAT ,POZDRAWIAM I CZEKAM ,, MATEUSZ, miro-60@wp.pl

 7. German says:

  Proszę państwa zaznaczyć że jest sieci socjalne (analogiczne facebook) – vk.com (V kontakte). Tam za dużo kobiet, serwis za darmo, język web strony jest polski. Do kobiet można pisać po rosyjsku, dla Zachodniej Ukrainy tylko po ukraińsku.

 8. Maxwycisk says:

  Mili Rodacy! Mam troche inna perspektywe z racji tego ze od lat poznych 70 mieszkam na zachodzie (za Atlantykiem). W Polsce mieszkalem cala mlodosc, potem bywalem czesto (ostatnio rzadziej), a w 2010 spedzilem na Ukrainie (Glownie w Kijowie, ale tez na Krymie) ponad 3 miesiace na kontrakcie. Nie jest mi to latwo stwierdzic, jako patriotycznemu polonusowi, mimo ze na "wygnaniu", ale takich miast jak Kijow w Polsce nie ma. Architektonicznie i polozeniowo jest ciekawszy niz tak z 5 najladniejszych miast w Polsce do kupy wzietych. (Oczywiscie blokowiska tez sa, jak wszedzie, ale glownie na wschodnim brzegu). Zarcie, no moze nie do konca, ale dobre tez mozna znalezc (w Polsce pod tym wzgedem jest lepiej).The party, jak to mowia – never stops. Duzo wiecej widocznie bardzo zamoznych ludzi (Bentley cie mija tak co 3 do 5 minut jak stoisz w centrum) ale najwazniejsze jest to ze matematyczny stosunek oblednie pieknych dziewczyn do takich zwyczajnych jest tak zachwiany na korzysc tych pierwszych jak nigdzie na swiecie gdzie bylem (Paryz, Londyn, Mediolan, Berlin – itd). Jest ich tyle ze oczy sie lzawia. A jakie one sa? Wiele z nich jest materialistycznie nastawionych do zycia i tak jest w kazdym kraju gdzie ludzie sa w wiekszosci niezamozni. I nie ma sie czemu dziwic. Znajoma rosjanka z ktora tam pracowalem powiedziala zeby uwazac bo : "eti ukrainskije wiertichwostki oczen chitryje". I tak to pewnie z nimi jest – nie ze rosjanki sa pod tym wzgledem lepsze. Ale mysle ze jezeli oprzesz swoje poszukiwania i zwiazek z taka pania na zdrowych zasadach (wzajemny szacunek i niezaleznosc), to jest szansa ze trafisz na osobe o 2 lub 3 klasy fajniejsza niz gdybys szukal w Polsce. Przykro mi, ale tak to widze. Przede wszystkim jesli szukasz mlodej kobiety (z racji wieku lub upodoban) to i tak masz male szanse ze to bedzie udany zwiazek, gdziekolwiek bys go nie szukal. Sa oczywiscie wyjatki. Ale gdybys zalozyl ze nie patrzysz na zadna ponizej 30tki, albo 35, takie panie juz inaczej widza swiat, i inaczej patrza na ciebie. A pieknych kobiet w tym wieku – wierzcie mi – na Ukrainie nie brakuje. No, to walczcie, Rodacy – mysle ze jest o co (czytelnikow przepraszam za brak polskich znakow). Pozdrawiam!

  1. Ukraina24 says:

   Większość takich stron jest komercyjna. Niestety coraz gorzej trafić:)) polecam jednak love.mail.ru – tam jest szansa na znajomość z realną kobietą

   1. Michu41 says:

    Polecam Anastasia.com

    To jest strona dla osób anglo języcznych. Ale unikniecie scammu.

    Kozystam od paru lat i się sprawdza.

    Chętnie pomoge posiadam duże wydaje mi się doświadczenie.

    Uważam ze warto. Wskazana dobra znajomośc rosyjskiego.

    Trzeba się do tego przygotować. To nie jest Sympatia czy jakaś z głupawych polskich domen tego typu.

    W odróznieniu od polek. Te kobiety mówie o uczciwych teraz powaznie podchodzą do tego. So naprawde oddane, opiekuncze, mimo niedostatków jakie tam panują mają swoją godność.

    jA MAM PROBLEMY ZE ZDROWIEM. Tutaj zewzględu na moja niepełnosprawność nie mogłem poznać kobiety długie lata.

    Lyudmila bo tak ma na imie moja ukochana to prawdziwy skarb.

    Ma to coś czego szukałem. Warto zaryzykować.

    jezeli chciecie mieć szczęscie rodzinne i ciepły dom.

    Wszelkie informacje gg 7585089

    e mail;unimed1@wp.pl

     

     

     1. admin says:

      Och ludzie;)
      nie korzystajcie ze stron, które za wysłanie każdego maila do kobiety każą sobie płacić (nie macie pewności, że piszecie z realnym użytkownikiem a nie np. bootem)

      naprawdę polecam http://love.mail.ru/ – zapłacicie parę dolarów za weryfikację konta i za nielimitowane maile

      pozdrawiam
      Admin

 9. michał says:

  ja mam żonę, z kijowa, pobraliśmy się w 2014 roku mamy pieknego dzidziusia 🙂 znam wszystkje, zagadności prawne co i jak trzeba zrobic jakby ktoś nie wiedział to proszę pisać do mnie na mail michall-r@o2.pl pomogę

 10. Brawo4 says:

  P rzestrzegam przed stroną internetową http://www.online-dating-ukraine.com  Za każdy otrzymany e-meil od Ukrainki trzeba płacić, kasują każde podane swoje lub jej namiary, wycinają dowolne części listu, a najgorsze – większość przekazanych Ci kandydatek i listów jest FAŁSZYWA !!! Nieźle można się dać naciąć…….

  1. nemunas says:

   Dziękuję za ostrzeżenie!

   Wszystkim, którzy szukają znajomości na wschodzie POLECAM stronę: love.mail.ru
   jest tam nadal najwięcej Pań i zdecydowana większość to autentyczne profile

   warto kupić tam za parę EUR usługę, dzięki której Wasz profil będzie wysoko na liście, prosze też podac telefon i zrobić wszystko, by profil był autentyczny

   pozdrawiam
   Marek

 11. Coder says:

  Jestem miłym i spokojnym 27-kiem i poznam żonę z Ukrainy bardzo chętnie.

  Jeśli czyta to dziewczyna która myśli o tym to niech pisze l.wolczak86@gmail.com lub 504414460
  Czekam na wiadomości i pozdrawiam.

   

 12. Bartosz says:

  Masz żonę Ukrainkę? Zapraszamy do TV!

  Twoja małżonka pochodzi z Ukrainy? Uważasz, że jest najlepsza na świecie? Przyjdź i opowiedz o tym w popularnym programie TV!

  Szukamy osób z całej Polski. Gwarantujemy zwrot kosztów udziału w nagraniu.

  Jeśli jesteś w takiej sytuacji lub znasz kogoś takiego, możesz napisać na adres bartosztv@wp.pl i podać swoje imię wraz z numerem telefonu. Zadzwonię i wszystko wyjaśnię. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje i nie gwarantuje udziału w programie.

 13. max1313 says:

  …chciałbym poznać ładną i zrównoważoną ukrainkę po 30-tce , chyba naszych pań mam po prostu dosyć (bez urazy, ale), poznać i…, na trochę dłużej

  jakby…, to:  derek73@o2.pl

   

 14. Mirek says:

  I have my nice 165 cm high, 31 YEARS, I’m looking for strong women, come to me to England, Chester, I’m not rich, I’m looking for someone who can be loved and to love me. miroslaw.ryczek@gmail.com    

  Moje miłe mam 165 cm wysokośći , 31 LAT , szukam kobiety zdecydowanej , na przyjazd do mniw do Anglii , chester , nie jestem bogaty szukam , kogoś kto da się kochać i będzie mnie kochał . miroslaw.ryczek@gmail.com   

 15. Sebastian says:

  Też od jakiegoś czasu rozglądam się za drugą połówką i widzę, że tu w Polsce jest masakryczna posucha. Od wejścia do UE wiele wartościowych kobiet wyjechało. Z tych które zostały mało która zainteresowana jest relacją. Wolą korzystać z faktu że jest dużo facetów i napuszczać ich na siebie nawzajem. Próżne kobiety. Dramat.

 16. realny nick says:

  Ukrainki są piękne i sexowne może trochę materialistki , a przepraszam , które nie są. Ale to fajne pupy nie tylko na jeden raz

 17. henryk says:

  Witam!! a ja szukam kontaktow na ukrainie. Jestem importerem odziezy uzywanej i szukam nowych rynkow zbytu. Placimy prowizje za zalatwienie zbytu. tel 789-268-800

 18. Kamil says:

  Halo,
  jestem Kamil. Mieszkam w Krakowie w Polsce. Jestem Polakiem. Mam 31 lat. Jestem bardzo niesmiały,ale delikatny, wrazliwy, czuły. Szukam skromnej, bez nałogów, uczciwej, wyrozumiałej dziewczyny z Ukrainy, która zechce przyjechać do Polski, pójść ze mna na spacer, przytulić się i spróbuje ze mną stworzyc związek. Pozdrawiam serdecznie. Napisz do mnie: turkus57@vp.pl

 19. Adam says:

  Mam na imię Adam. Trochę nieśmiały 36 lat, 176 cm, 74 kg, oczy piwne, Absolwent trzech uczelni. Pracuję, piszę doktorat. Mieszkam w Warszawie. Czuję się samotny. Chętnie poznam miłą zadbaną i uśmiechniętą dziewczynę z pięknej Ukrainy, lub Ukrainkę mieszkającą w Polsce. Zainteresowane proszę o kontakt: adam.repeat@gmail.com

 20. macja says:

  Jestem milym niezaleznym bez nalogow i nadwagi.Na wczesniejszej emeryturze.Poznam mila pania moze byc za wschodniej granicy.

 21. Michal says:

  Poznam Ukrainke w wieku 18-28 lat. Mila i kochajaca 🙂 taka co chce zamieszkac w Polsce, albo razem wyjedziemy bardziej na zachod 😉 pisz, czekam

 22. Waldemar says:

  Artysta muzyk , po studiach Uniwersyteckich w Wiedniu, bez nałogów,samotny poszukuje romantycznej , czułej kobiety z Ukrainy .Prowadzę własną firmę. Dam obywatelstwo , stały meldunek.

 23. Piotrek says:

  Witam, ma na imie Piotrek. Mam 34 lata i też szukam partnerki na życie z Ukrainy bo czytałem same pozytywne opinie na temat tych kobiet. czekam na jakieś informacje lub propozycje. Pozdrawiam.

 24. SIEMKA says:

  Mam 38 lat i ogromną chęć na poznanie bratniej duszy. kobiety do32 lat, z Ukrainy,,Białorusi , myślącej tak jak ja o poważnym związku.Mieszkam nad morzem w małym miasteczku pracuję.Jeśli tam jesteś, napisz/znam angielski/ seaman78@wp.pl

 25. Slasmu says:

  Szukam dziewczyny z Ukrainy chciałbym założyć rodzinę i mieć dzieci ja tylko chce być kochany czekam na ciebie…….. jak jest możliwość poznać bardzo piękna ukrainka proszę napisz slasmu7907@gmail.com mam lat 26 🙂

 26. Henry says:

  Poznalem Ukrainke i dzielilismy kolezenskie rozmowy, zapraszalismy sie na obiady i w ogole przyjazn z prawdziwego zdarzenia ale i pewnego dnia ona przyszla sie pozegnac. Rozplakala sie i uslyszalem jak bardzo sie zaprzyjaznila z czlowiekiem z Polski a w zyciu nie pomyslala by ze mozna miec przyjaciela. Wyjechala – napewno pracuje bo wiadomo trzeba dalej dbac o dzieci, rodzine. Uczyla w szkole sredniej wiec Pani Profesor juz nigdy nie odezwala sie. Mieszkalem w tym czasie w singapurze wiec nigdy nie myslalem zeby jej szukac i jak sie jej ulozylo w zyciu – moze kiedys sie dwiem. Jestem po 50tce i doprawdy wieze ze mozna znalezsc tak samo jak wszedzie dobre kobiety na poziomie. Napisz do mnie mozemy wymienic sie pogladami. Henry

 27. Bartek Dominik says:

  Witam,

  jestem młodym, przystojnym mężczyzną(27).
  Mieszkam i pracuję w Niemczech, jestem kierowcą autobusu i trenerem personalnym.
  Bardzo chętnie poznam śliczną dziewczynę z Ukrainy. Oczywiście , ślub jak najbardziej też wchodź w grę . Mój Facebook: Bartosz Dominik ( zdjęcie w niebieskiej koszuli)

 28. leszek kurowski says:

  Witam, poznam dziewczynę z Ukrainy w wieku do 35lat w celu założenia rodziny. Ja – wysoki, szczupły -lat 36 bez nałogów i zobowiązań, po studiach, zajmuję się gospodarstwem rolnym, mieszkam w woj.lubelskim. Pozdrawiam Leszek.
  lkurowski4@wp.pl

 29. Robert says:

  Ukraina Ladies i siostrzane portale to oszustwo – uważaj!!!
  Kupiłem kontakty do ładnych dziewczyn z portalu Ukraina Ladies. Pisałem z nimi długo otrzymywałem zdjęcia. Problem rozpoczął się jak zaoferowałem wizytę w Kijowie i wspólna kawę. Nigdy nie było ofert sexualnych itp. Gdyż zainteresowany byłem na poważnie a i materialnie mógłbym dać bezpieczeństwo takiej dziewczynie. Nawet urwał się kontakt. Po miesiącu niespokoju 2 dziewczyny znalazłem na Instagramie, zauważyłem że są tam dokładnie te same fotki co otrzymywałem ale nigdy wcześniej aniżeli pojawiły się w sieci. I zaczałem z nimi pisać moje zaskoczenie one mnie nie znały, nie wiedziały o czym piszę, dziewczyna, która miała nie znać angielskiego pisała perfekcyjnie, ale mieszkała w Chinach co potwierdzały fotki z instagrama a na portalu Ukraina Ladies była kilka lat temu. W związku z tym wróciłem do administratora strony, i uzyskałem odpowiedz ze 30 dni reklamacji minęło i mam wysłać dowody oszustwa, że ktoś się pod dziewczyny podszywa prowadząc konwersacje. Po wysłaniu printscreanów rozmów z instagramu odpowiedzano ze to nie sa dowody. Wnioske prosty: albo portal swiadomie albo nieświadomie berze udział w oszustwie. Przekazuje rożne prywatne informacje osobom w mailach nie wiedzac komu,a administrator nie jest tym w ogole zainteresowany. Załóż profil bez zdjęcia i swoich danych a dostaniesz setki listów i oczek czy uważasz ze piękne Ukrainki sa az tak zdesperowane? To sciema a nie portal kontaktów.

 30. Marek says:

  Ja mam żonę z Białorusi. Dziesięć lat byłem sam, próbowałem poznać jakąś miłą panią – rodaczkę. Moje doświadczenia z takich relacji : 99% polek mówi , że chce związku i stałego partnera, ale związek według ich wzorca to spotkania raz na miesiąc na kawę. Zero bliskości, takiej prostej, czułej . Polka nie umówi się na randkę , ponieważ , w tygodniu pracuje, w sobote spotyka się z koleżanką, w niedziele jest zajęta w domu. Np „teraz nie mam czasu, spotkamy się w niedzielę za trzy tygodnie, jak bedę miała czas” , tak polki postrzegają związek. W Polsce, co uważam, za chore zachowania, hołubi się dzieci, bo studiują, nie moga znaleźć pracy, trzeba je odwozić na uczelnie, gotować im obiady itd itp. Po wielu latach , przypadkowo poznałem kobiete z Białorusi, szok kulturowy był na maksa, otwarta, czuła, ciepła, , związek dla nie to związek, bycie razem, wspieranie sie , bliskość, partnerstwo, nie wstydzi się okazywać uczuć w każdej sytuacji.Moja żona pracuje i ja pracuję, ale zawsze mamy czas dla siebie. Mamy wspolnych znajomych, tu w Polsce i tam na Białorusi. Po kilku latach ciągle ją kocham i ciągle jest tak, jak na początku.

 31. Piotr says:

  Witam chętnie poznam dziewczynę z Ukrainy lub Białorusi, mam 45 lat i dorosłego syna, szanuje mądre kobiety. Jeśli znajdzie się miła kobieta proszę o kontakt podam maila (piotr.tarnowski@vp.pl)

 32. ddd says:

  Radzę raczej uważać szczególnie na ffdate na naciągaczki kilka lat temu straciłem ok 50 euro dobre że tylko tyle nie wiem jakiś naciwny byłem pisałem z ładną laską i gadałem na skype kika dni potem zmysliła jakąś historyjkę o tragdii życia że potrzebuje troche kasy 200 euro, bardzo naiwny byłem wysłaem potem cofnałem przelew bo stwierdziłem że ona jest naciągaczką udało się cofnąć przelew ale prowizja 50 euro nie. Szkoda gadać głupi byłem.

 33. Michał says:

  Witam wszystkie dziewczyny z Ukrainy, Białorusi.
  Mam 48 lat, jestem przystojnym wysportowanym męzczyzną jestem rozwiedziony, mam dwie mądre córki z którymi spędzam czas w opiece przemiennej. Jestem niezależny finansowo, posiadam majątek pozwalający na bogate i skromne zarazem życie.
  Najbliższą zimę chcę zamienić na czteromiesiączną podróż dookoła świata. Szukam partnerki ciekawej świata i ludzi, trochę artystki, trochę najleprzej przyjacólki, cieplutkiej w łożku…
  Przyjaznej, wyrozumiałej, inteligentnej, mówiącej po angielsku i w innych językach, szczupłej, wesołej, ciepłej.
  Budżet na podróż posiadam, trasę będziemy ustalać razem i razem się cieszyć. byle okrążyć planetę w ok.120 dni.
  Co potem? Zobaczymy. Bez obietnic i deklaracji. Na pewno przyjaźń.

  Jeśli zrozumiałaś mnie mapisz mi.mirecki@gmail.com

 34. barosh says:

  ja tez szukam jej z Białorusi/Litwy/Rosji/Ukrainy / mily wierny szczery opiekunczy troskiwy nie pale papierosow nie pije alkoholu, Dam mieszkanie/pracę
  mam 35 lat/195cm/86kg/Białystok.
  broxti@interia.pl – napisz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *