Z Warszawy do Lwowa już za 54 PLN

autobusem do Lwowa

Autobusem do Lwowa

Konkurencja jednak to dobra sprawa, zwłaszcza z pozycji konsumenta. Śmiem tak twierdzić dlatego, że obecnie ceny biletów autobusowych z Warszawy do Lwowa uległy obniżeniu w stosunku do lat ubiegłych. Np. w 2011 roku bilet kosztował 90 PLN i aby go nabyć trzeba było osobiście pofatygować się do kasy biletowej. Pamiętam również, że wtedy były 3 autobusy na dobę, w tym jeden PKS Polonus a dwa ukraińskie. Podróż autobusem do Lwowa była jak gra w ruletkę: autobus polskiej firmy często miał komplet pasażerów, ukraińskie zaś były mniej obłożone. Na pewno istotną rolę odgrywały tu godziny odjazdu z Warszawy ale również słaby stan techniczny ówczesnych ukraińskich autobusów. Ja zazwyczaj do Lwowa wyruszałem polskim autobusem, jednak wracałem ukraińskim (odjazd z Lwowa o 18:00), gdyż był często pustawy i można było spać na dwóch siedzeniach. Opinia o stanie technicznym ukraińskich autobusów jest zatem sumą moich doświadczeń.

Dobre ceny w komunikacji autobusowej do Lwowa

Od jakiegoś czasu ilość przewoźników na trasie Warszawa – Lwów znacząco się zwiększyła, obecnie zaś realizuje się nawet 20 kursów na dobę. Najtańsza propozycja cenowa to 54 PLN za 1 osobę, a PKS Polonus oferuje stałą cenę 60 PLN za kurs. Co więcej – bilety można zakupić online, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. Wracam do pierwszej tezy – obecnie podróż autobusem do Lwowa jest prostsza do zaplanowania niż kiedyś, a ponadto dużo tańsza. Nie umiem nic powiedzieć na temat ilości pasażerów na poszczególnych kursach. Część połączeń to tranzytowe połączenia (linie z różnych miast Polski do różnych miast na Ukrainie).

Polski Bus do Lwowa

Od pewnego czasu w ofercie Polskiego Busa jest kurs z Polski na Ukrainę (linia U1 ze Szczecina do Czerniowiec). Co ciekawe na stronie PB cena na pojutrze (18.03.2017) wynosi 100 PLN, a ten sam kurs na stronie pksbilety.pl kosztuje 75 PLN. Różnica znaczna, chociaż chodzi o ten sam kurs, tego samego przewoźnika. Poniższe screeny są dowodem na powyższe. Ciekawi mnie, czy ktoś z Was miał okazję podróżować tym autobusem. Na stronie lowcostavia.com.ua znalazłem mało przychylne opinie na temat podróży tymi autobusami.

Jedna z opinii tu:

Я тим гів..няним рейсом з познані вже їздив. Ніякий це не Полбус. Українські гівноводії і українські гівноавтобуси. Пересадка в Тернополі окрема тема… Не рекомендую.

Czekam na Wasze komentarze

autobusem do Lwowa

autobusem do Lwowa

 

autobusem do Lwowa

autobusem do Lwowa

1 Comment

1 Comment

  1. Marek says:

    Zgadzam się z autorem od jakiegoś czasu (jakoś od ponad roku) zrobił się wysyp przewoźników autokarowych kursujących na trasach z Ukrainy do Polski i odwrotnie. Przykładowo z samej Warszawy do Lwowa portal e-podróżnik.pl – https://bilety-autokarowe.e-podroznik.pl/ wyświetla grubo ponad 20 kursów dziennie. Ceny z tego co widzę to od 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *