Pociągi na Ukrainie

Pociągi na Ukrainie

Podróżowanie pociągiem na Ukrainie jest polecane tym wszystkim, którzy chcą przemierzyć dłuższe odległości. Względnie tanie przejazdy, kilka typów wagonów (od luksów, poprzez wagony kupe i najpopularniejsze płackarty, skończywszy na wagonach zahalnych – wkrótce opiszę wszystkie typy wagonów oraz zamieszczę ich schematy), konduktor w każdym wagonie, możliwość zakupienia smacznych domowych, ciepłych dań od starszych pań sprzedających wyroby własnej produkcji na stacjach kolejowych, na których jest dłuższy postój pociągu, wszechobecnie występujące piwo to atuty tego sposobu podróżowania.


Pociągi dalekobieżne na Ukrainie:

 • zestawione są zazwyczaj z kilkunastu wagonów o dużej, dochodzącej do 50 ton masie,

 • średnia prędkość takiego składu jest znacznie niższa niż w Polsce, wpływ na prędkość podróżną ma też kiepski stan torów kolejowych, stare elektrowozy, osiągające zazwyczaj prędkość maksymalną w granicach 100 km/h, duża ilość niezelektryfikowanych odcinków, dla przykładu: pociągi pospieszne na odcinku Tarnopol – Chmielnicki (bez przystanków pośrednich) dystans 119 km pokonują w 2 godziny, co daje średnią prędkość 60km/h, zaś  aby pokonać dystans między Lwowem a Symferopolem (1550km) pociąg potrzebuje blisko 25 godzin,
 • pociągi mają często dużo przystanków: przystanki służące do wsiadania i wysiadania oraz przystanki techniczne (np. zmiana lokomotywy na stacjach granicznych między poszczególnymi dyrekcjami kolejowymi),
 • układ sieci kolejowej na Ukrainie jest bardzo nietypowy, promieniście rozchodzi się z Kijowa w stronę krańców kraju, zatem z Kijowa do Lwowa dojedziemy w miarę szybko, ale  z Lwowa do Symferopola już niekoniecznie (samochód-dystans 1120km, pociąg 1550km) .

Podróżowanie pociągiem jest bezpieczne, daje możliwość w miarę komfortowego wyspania się (dostajemy czystą pościel oraz mały ręcznik), a przede wszystkim sprzyja integracji między podróżującymi. Co do stanu sanitarnego – znajdziemy na Ukrainie wszystko: począwszy od zmodernizowanych wagonów w pociągach firmowych (droższe ceny biletów, ale ze względu na to, że wagony są często nowe – warto skorzystać), skończywszy na wagonach starych, zdezelowanych, którymi po prostu trzeba jechać. Ta uwaga dotyczy też toalet w wagonach: możemy trafić na czyste, możemy trafić na brudne. Prawie zawsze jednak dostępne jest tu mydło i papier toaletowy.

Przykładowe ceny biletów (stan na listopad 2009r):

Lwów – Kijów, albo Kijów-Lwów:

 • firmowy pociąg „Lwów” kursujący przez Szepietowkę, zestawiony z nowych wagonów: miejsce w wagonie kupe kosztuje 166 UAH, w płackarcie: 94 UAH
 • firmowy pociąg „Galicja”  kursujący przez Żmerinkę i Tarnopol: miejsce w kupe kosztuje 149 UAH, w płackarcie: 94 UAH,
 • firmowy pociąg „Zakarpacie”  kursujący przez Korosteń, Szepietowkę, Dubno: miejsce w kupe kosztuje: 119 UAH, płackarta: 80 UAH.


Strona internetowa:  http://uz.gov.ua

stan miejsc oraz cenę przejazdu można też sprawdzić tutaj:  http://www.e-kvytok.com.ua/wps/portal aczkolwiek samo operowanie na tym portalu jest trudne, a pożytek z niego niewielki (niedługo pojawi się szczegółowa informacja o tym, jak korzystać z tego portalu)

Niedługo też pojawi się na blogu informacja, jak najtaniej i najszybciej dostać się z wybranych miast w Polsce do Lwowa i Kijowa.

115 komentarzy

115 Comments

 1. IZABELA says:

  WITAM!Wybieramy się latem do sanatorium do TRUSKAWCA.(4 osoby) Mieszkamy w Gdańsku.Chyba najkorzystniej będzie nam jechać z Warszawy Eurobusem(75 zł-2009r,myślę że taniej niż pociągiem)do Lwowa o 21.30 z dworca W-WA ZACH,we Lwowie rano a stamtąd autobusem albo marszrutką do Truskawca.Ponieważ obiecuje Pan/i informację na temat,,jak najtaniej i najszybciej………..” prosiłabym o kilka słów na temat też połączeń autobusowych.Czy są to połączenia nazwijmy to ,,przyzwoite” (w sensie czy nie całkowicie przemytnicze???bo byśmy się ,,głupio”czuli).Czy takie kursowe autobusy mają pierszeństwo na granicy(będzie to sierpień,we Lwowie w niedzielę rano).Na jaki dworzec przyjeżdza ten autobus(CZY na Stryjski,bo czytałam sprzeczne informacje)Czy ze Stryjskiego (bo tak podobno jest,było)odjeżdżają autobusy ,czy marszrutki do Truskawca.Jaki jest koszt biletu do Truskawca. Czy można kupić 2 tygodnie wcześniej bilet powrotny na autobus do Warszawy na dworcu we Lwowie,i w którym miejscu ,jeśli można to nawet nr kasy.Pamiętam sprzed kilku lat jak jechaliśmy na Krym to odsyłano nas od kasy do kasy,to był jeden horror,zanim wszystko załatwiliśmy.W Truskawcu musimy być do południa a więc wolałabym uniknąć niespodzianek.Przepraszam za taką ilość pytań i jeśli to nie problem to będziemy bardzo wdzięczni za każdą odpowiedż .Pozdrawiam Izabela F.

 2. Ukraina says:

  Pani Izo. Dziekuję za zapytanie.

  1) Z Warszawy do Lwowa codziennie (poza świętami) są realizowane 3 kursy autobusowe – w tym jeden autobusem PKS WARSZAWA (rozkład jazdy znajdzie Pani tu: http://www.pksbilety.pl
  niestety, na razie nie działa internetowa sprzedaż biletów (sprawdzałem na najnowszym Firefoxie i IE 6) zatem proponuję zarezerwować bilety albo przez telefon (infolinia oraz info o koszcie połączenia: http://www.pksbilety.pl/CMS/telefoniczna-informacja-i-rezerwacja-biletow)
  Radzę wcześniej wykupić bilet, gdyż połączenie o 21:30 ma dużą popularność i nie zawsze są dostępne bilety.
  W chwili obecnej bilet kosztuje 75 PLN. Autobusy są zazwyczaj przyzwoite, nie ma już w nich (od dawna) przemytników, więc bez problemu można z tego połączenia korzystać. Autobusy wyruszają z dworca PKS Warszawa Zachodnia, z przystankiem na dworcu Warszawa Stadion, ale rekomenduję wsiadanie na Warszawie Zachodniej. Każdemu pasażerowi przysługuje bezpłatnie przewóz 1 walizki oraz 1 bagażu podręcznego. Pociągów nie polecam, bo są drogie i zdecydowanie dłużej się nimi jedzie.

  2) Autobus nie zatrzymuje się na żadnych przystankach pośrednich. Po około 2,5 godzinach jazdy kierowcy robią ok. 25-30 min przerwę pod Lublinem w jednym z licznych tam zajazdów (można coś na szybko zjeść i skorzystać z WC). Następny postój jest na polskiej granicy (granicę PL-UA przekracza się w Hrebennem) – po oddaniu paszportu można wyjść, napić się kawy z automatu lub za 1,5 zł skorzystać z toalety.
  Po ukraińskiej stronie nie wychodzi się z autobusu (nie ma tam infrastruktury dla pasażerów), jednakże często kierowcy zatrzymują się na parę minut przy kantorach zlokalizowanych zaraz za przejściem.
  Autobusy mają osobne miejsce na odprawy, więc generalnie na granicy (obie kontrole paszportowe) stoi się od 1,5 do 2,5 godziny ( w zależności od tego, czy jest dużo autobusów, czy pogranicznikom chce się pracować, itp…)

  3) Do Lwowa przybywa się około 8.00 czasu lokalnego. Autobus zatrzymuje się pod hotelem Lviv (w centrum miasta, ok. 150m od opery) oraz na avtovokzale STRYJSKIM.

  4) Bilety na autobus z Lwowa do Polski możecie kupić we Lwowie (albo na Stryjskim albo przy dworcu kolejowym – AC 8 ) i w dowolnej kasie biletowej (wszystkie sprzedają bilety na wszystkie kierunki). Na Stryjskim od połowy 2008 roku jest też osobna kasa biletów międzynarodowych – po wejściu do budynku dworca po lewej stronie, przed rozkładami jazdy). Teraz nie ma żadnych problemów z kupnem biletów – kupujecie, gdzie chcecie;)))

  5) Marszrutki do Truskawca odjeżdżają tylko z AC-8 czyli z avtostancji przy dworcu kolejowym, trzeba szukać autobusików z napisem Truskawiec na przedniej szybie, albo pytać tubylców;))
  kursują dość często – co 30-60 minut, bilet kosztuje ca 20 UAH

  z AC-8 kursują też autobusy, ich rozkład jest tu: http://www.bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%D2%D0%D3%D1%CA%C0%C2%C5%D6%DC&f=&b=460800

  Ze Stryjskiego odjeżdżają autobusy, rozkład znajduje się tu: http://www.bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%D2%D0%D3%D1%CA%C0%C2%C5%D6%DC&f=&b=460100

  rozkład pociągów na trasie Lwów-Truskawiec znajduje się tu (pociąg jedzie ok. 3 godzin, 2 x dłużej niż bus) http://www.uz.gov.ua/index.php?m=services.transppl.ScheduleOra&f=ScheduleOra.Prib&lng=uk

  6) Jeśli zdecydujecie się jechać na dworzec kolejowy, aby wsiąść do marszrutki jadącej do Truskawca (lub do pociągu) to proponuję najlepiej wysiąść przy hotelu Lviv. Tramwajem linii 6 dojedziecie pod sam dworzec kolejowy (częstotliwość kursów szóstki nie jest rewelacyjna;)), zawsze możecie też zapytać o marszrutkę na dworzec – vokzał : należy podejść na przystanek na ulicę Gródecką (ukr.Horodocką) przy domu towarowym Magnus – 200m od hotelu Lviv

  Jeśli chodzi o koszt marszruty, to w jedną stronę z Warszawy do Truskawca powinniście zapłacić do 100 PLN.

  Mam nadzieję, że pomogłem;))

  Pozdrawiam i zyczę miłego wypoczynku

  1. Ela says:

   Chcialabym,korzystajac z Pana uprzejmosci ,dowiedziec sie jak mozna dojechac ze Lwowa do Kamienca Podolskiego.We Lwowie bedziemy przed poludniem. Jest tylko dodatkowy problem,bedziemy z rowerami,poniewaz dalsza droge do Moldawii i po Moldawii chcemy wlasnie pokonywac tym srodkiem transportu.Bede bardzo wdzieczna za pomoc.Z pozdrowieniami Ela

   1. Ukraina24 says:

    Z rowerami będzie problem;))) zastanawiam się czym Państwo to przewiozą do Kamieńca Podolskiego…
    autobusy bezpośrednie odjeżdżają z Lwowa o 8.00 i 10.15 (ten drugi to Etalon, a więc większa marszrutka)
    pozostają pociągi: można jechać pociągiem przez Chmielnicki – i to rozwiązanie polecam (nie wskazała Pani daty wyjazdu z Lwowa, zatem muszę podać dwie możliwości)
    jeśli wyjazd z Lwowa nastąpi w dniu nieparzystym proszę wsiąść do pociągu do Doniecka nr 22 L o godz. 16.23
    jeśli wyjazd z Lwowa nastąpi w dniu parzystym proszę wsiąść do pociągu do Adlera (Rosja) nr 46 L o godz. 15.23
    w obu przypadkach należy wysiąść w Chmielnickim (odpowiednio o: 20:50 i 19:37) i przesiąść się na pociąg relacji Kijów – Kamieniec Podolski nr pociągu 177 (odjazd z Chmielnickiego: 21:08, przyjazd do Kamieńca Pod. o 23:28), przy czym we wtorki ten pociąg nie kursuje, zatem tego dnia proszę nie brać pod uwagę!
    Pozdrawiam
    Marek

    1. Ela says:

     Dziekuje bardzo za informacje,sa dla mnie bardzo cenne.Jestem pod duzym wrazeniem Pana odpowiedzi tj. szybkosci i dokladnosci.Wyjezdzamy,co prawda dopiero w sierpniu(we Lwowie bedziemy 23),ale juz zbieramy informacje,zwlaszcza dotyczace podrozy.Chcialabym jeszcze, korzystajac z Pana pomocy dowiedziec sie :1)czy bilety na pociag mozna kupic w dniu wyjazdu,czy mozna kupic bilet rowniez u konduktora i czy we Lwowie moge kupic bilet odrazu do Kamienca. 2)Swoja podroz bedziemy konczyc w Odessie (3 wrzesnia)i do Polski planujemy wracac pociagiem..Zdaje sobie sprawe,ze nie wszystkie pociagi zabieraja rowery ale moze z przesiadkami dotrzemy do Lwowa.Mam nadzieje,ze nie sprawiam zbyt duzego klopotu moimi pytaniami.Pozdrowienia z Wielkopolski Ela

     1. Ukraina24 says:

      Pani Elu, akurat mam teraz przerwę w podróżowaniu, gdyby Pani zadała pytanie w nast. tygodniu – na odpowiedź trzeba by było czekać 3 tygodnie;))) nie podróżowałem pociągami po Ukrainie z rowerem pod pachą, więc nie wiem nawet czy są specjalne bilety na rowery (dowiem się – to poinformuję). U konduktora bilet można kupić na podmiejskie pociągi (elektriczki), konduktorzy mają terminale do drukowania biletów. W pociągach dalekobieżnych (a tylko takimi mogą Państwo dostać się do Kamieńca Pod.) bilety kupuje się w obojętnie jakiej kasie na Ukrainie. U konduktora można kupić miejsce "na lewo";))). Jeśli będzie Pani zainteresowana – podam namiar na osobę świadczącą usługi zakupu biletów na UA. W terminie sierpniowym może być generalnie problem z zakupem biletów, ale to jest dzień nieparzysty, poniedziałek – zatem nie spodziewam się, że w pociągu do Doniecka będzie tłum… jeśli w kasie nie będzie biletów, proszę iść na peron i pogadać z konduktorami – wagonów w takim pociągu będzie około 15, zatem tylu też konduktorów i szans;) We Lwowie Pani może kupić bilet na całą drogę, ale osobno na odcinek Lwów – Chmielnicki i osobno na odcinek Chmielnicki – Kamieniec Podolski.
      Co do przesiadek na trasie Odessa – Lwów – nie ma za bardzo takiej możliwości, bo nawet elektriczkami w taki sposób Pani nie dojedzie, a 3 pociągi które są w rozkładzie wyruszają praktycznie jeden po drugim (generalnie pociągi dalekobieżne na Ukrainie wyruszają na noc, w przeciwieństwie do pociągów w PL-u). Trzeba po prostu się "władować" z tymi rowerami (miejsce dla nich się pewnie znajdzie) – a co do biletów na rowery – ustalę to i dam znać. Generalnie będziecie Państwo z tymi rowerami pewnym novum dla Ukraińców;))

      Rozumiem, że przejeżdżacie przez Naddniestrze? Proszę dokładnie przeczytać i ewentualnie skonfrontować wiadomości zawarte tu:http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14500&la

     2. Ela says:

      Panie Marku!Dziekuje bardzo za odpowiedz.Rady sa dla mnie cenne..Oczywiscie, bede czekac na dalsze informacje.Zapewne znacznie ulatwia mi one podroz powrotna.Wszystkiego dobrego Elzbieta

 3. IZABELA says:

  Witam ! Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Przyznam ,źe nie spodziewałam się jej w takim ekspresowym tempie. Przede wszystkim chodziło mi o ten dojazd do Truskawca.Pamiętałam właśnie sprzed kilku lat stojące marszrutki do Truskawca pod Dw Stryjskim.Teraz czytając różne informacje zaczełam mieć wątpliwości ,ze tak jest w dalszym ciągu stąd moje zapytanie. Myślę ,ze do lata się nic nie zmieni.Pozdrowienia z Gdańska Izabela F.

 4. Ukraina24 says:

  Witam, cięzko odpowiedzieć na tak postawione pytania. Ukraińcy potrafią się ładnie ubierać z jednej strony, ale codzienny strój, tj. dres też jest często widywany (zarówno u mężczyzn jak i u kobiet) i to najlepiej dres markowy, albo podrobiony na markowy ;)) Jeśli jednak Pan/Pani zamierza się trochę poszwendać to lepiej jednak ubrać się w normalne ciuchy, a przede wszystkim wygodne. Zakładam, że zrobicie sporo kilometrów, zarówno samochodem (lub komunikacją miejską) oraz pieszo – zatem Wasza wygoda winna być na pierwszym planie. Lepsze ciuchy zostawcie na wyjście do lokalu lub na niedzielę;))

  Prawie w każdym miasteczku jest jakiś hotelik, więc problemów z noclegiem nie powinno byc. Jeśli traficie jednak do jakiejś wsi, to warto zapytać ludność miejscową o noclegi (lepiej używać języka polskiego niż rosyjskiego, przy czym warto znać kilka podstawowych zwrotów w ukraińskim). Nie ma się czego obawiać, generalnie (co nie znaczy, że zawsze) będziecie mile widziani. Co do bezpieczeństwa – trzeba zachowywać minimum podobne zasady bezpieczeństwa jak w Polsce: nie pić z nieznajomymi, przygodnie poznanymi ludźmi, nie reagować na ew. zaczepki, nie zaczepiać zbyt nachalnie miejscowych dziewcząt;)))

 5. Paweł says:

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie pociągu relacji Kijów-Lwów, jak często kursują, w jakich godzinach i ile zajmuje taka podróż?

 6. Ukraina24 says:

  Witam, odpowiadam na pytania.
  1.Marszrutka do Lwowa to koszt 15 UAH (maj 2010), jedzie się minimum 1 h 40 minut, należy przejść na pseudodworzec autobusowy w Szehini – po wyjściu z przejścia jakieś 300 metrów prosto, potem w lewo. Jeśli zdarzy się, że bus własnie wyjedzie – zatrzymajcie go na drodze.

  2.Dojazd do Chmielnickiego. Sprawdzam dziś i nie ma już w systemie komputerowym UZ pociągu do Adlera o podanej przeze mnie wcześniej porze – teraz odjeżdża o godzinie 12:24. W zamian jednak proponuję wsiąść w pociąg:
  1) nr 120? ??????? relacji Lwów – Zaporoże (odjazd z Lwowa o 15:33, przyjazd do Chmielnickiego 19:51) na dziś w systemie jest dostępnych kilkadziesiąt biletów: 22 w wagonach kupe – przejazd kosztuje ca 71 UAH oraz 35 biletów w płackarcie – przejazd kosztuje ca 51 UAH.
  2) nr 256? ?I?????? ??????? relacji Lwów – Symferopol (odjazd z Lwowa o 13:55), tu biletów jest znacznie mniej a każdy z nich droższy o ca 10 UAH niż w przypadku poprzedniego pociągu,
  3) nr 110? ??????? relacji Lwów – Chersoń (odjazd z Lwowa o 14:39) zostało kilka biletów w cenie jak w pierwszym wymienionym pociągu,
  4) nr 296? ??????? relacji Iwano-Frankiwsk – Symferopol (odjazd z Lwowa o 15:59, przybycie do Chmielnickiego o 20:23) – jest jeszcze około 30 biletów w płackarcie za ca 51 UAH
  Zatem macie 4 alternatywy i jeśli nie dostaniecie biletu w kasie – dogadacie się z konduktorami, którzy Was za drobną opłatą zabiorą. Jeśli kupujecie bilet w kasie – poproście o to , by nie doliczali pościeli (ukr. bielizna) – spać i tak nie będziecie;))

  3. Pociąg relacji Chmielnicki – Kamieniec Podolski nr 177? ?I?????? ?????I???? oferuje tylko miejsca siedzące (tylko takie wagony posiada) w cenie niecałych 40 UAH – jest jeszcze ponad 100 wolnych miejsc i można je kupić we Lwowie (jak już uda się Wam kupić bilety Lwów-Chmielnicki, albo dogadać się z konduktorami)
  Dworzec autobusowy w Chmielnickim jest połozony około 2 km na północ od kolejowego, autobusy do Kamieńca kosztują ca 30 UAH (odjazdy wg dostępnego na stronie www rozkładu o 19:30 – kurs na Kiszyniów i 20:40 (Kamieniec Pod.).

  Z Jasini (rejon Rachów, zakarpacka oblast) co noc jedzie pociąg do Lwowa. Jest to pociąg nr 606? relacji Rachów – Lwów i kosztuje z Jasini od 15 UAH za miejsce siedzące do 68 UAH za miejsce w wagonie kupe. W systemie nie widzę już zbyt wielu wolnych miejsc na ten pociąg na noc z 3/4 lipca: około 90 miejsc sypialnych i 140 siedzących. Tenże pociąg wczesniej jedzie z Lwowa do Rachowa – wiec jeśli nie chcecie czekać w nocy w obskurnej poczekalni w Jasini – wsiądźcie do Rachowa… chociaż i tak jest szansa, ze w Rachowie Was na godzinę wyproszą z wagonu;)
  Autobusy z Jasini trzeba sobie odpuścić – jeśli nawet coś jedzie bezpośrednio do Lwowa to najpiewniej do południa. Raczej trzeba liczyć na podróż kombinowaną z przesiadką w Kołomyji lub Iwano Frankowsku.

 7. Marcin says:

  Witam… 25.06 jadę z kilkoma osobami do Kamieńca Pod. Planowana trasa wygląda następująco: pieszo w Medyce, bus do Lwowa, pociąg do Chmielnickiego i bus lub pociąg do kamieńca. Na granicy planujemy być ok. 9 rano a więc koło południa we Lwowie. Mam kilka pytań:
  1. Jaka jest cena busa do Lwowa
  2. jaka jest cena pociągu do Chmielnickiego /godziny podane były wyżej więc zakłądam że są aktualne 16.23 i 15.23
  3. Ile kosztuje pociąg z Chmielnickiego do Kamieńca; ewentualnie ile kosztuje bus lub autobus Chmielnicki-Kamieniec

  Później jedziemy do jasinii, transport już mamy ale mam pytanie o transport z Jasinii do Lwowa, palnujemy przejechać nocą 3/4 lipca, w grę wchodzą autobusy lub pociąg, interesuje mnie cena i godziny.

  Z góry dziękuję za odpowiedź, jeśli jest to możliwe, bo przecież to już pojutrze….

 8. Iza says:

  Witam!
  Zobaczyłam, że na tej stronie uzyskać można pomoc, więc piszę.
  Muszę dostać się do Mariupola, kupiłam już bilet kolejowy na trasie Lublin-Kijów, wiem, że do Mariupola odjeżdża codziennie(?) pociąg z Kijowa. Ile kosztuje bilet? Będę podróżować sama, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie I klasa , prawda? Jakie jest prawdopodobieństwo, że dostanę bilet na ten sam dzień? Ewentualnie jak zdobyć bilet wcześniej? Czy orientuje się Pan czy jakieś biura turystyczne prowadzą sprzedaż? Jaki jest wtedy koszt biletu? Co Pan radzi?:)
  Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam,
  Iza

  1. nemunas says:

   Witam serdecznie. Mariupol – kiedyś na dźwięk nazwy miasta robiło mi się milej;)))
   Jeśli już Pani ma bilet kolejowy do Kijowa to polecam tą drogą jechać (mam nadzieję, że z Kijowa nie chce się Pani ewakuować do Mariupola w piątek – wtedy szans na kupno biletu może nie być żadnych).
   Połączenie Kijów – Mariupol: pociąg nr 084? ?I?????? ??????? wyjeżdża z Kijowa o godz. 15:05, w Mariupolu jest następnego dnia o 08:06.
   Na kolejach ukraińskich nie ma wagonów sypialnych z podziałem na klasę. Są płackarty, wagony kupe i luksy. Nie trzeba się obawiać niczego w czasie podróży, ale należy zachować ostrożność – jak zawsze w podróży. Proponuję jednak omijać wagony typu płackarta (rozumiem, że nie miała Pani okazji podróżować kolejami na wschodzie, zatem lepiej nie próbować rzucać się na taki hardcore;))
   Śmiało można rezerwować przedział w wagonie kupe: 4 osoby w przedziale (niestety przedziały koedukacyjne), dostaje się czystą pościel i mały ręcznik – cena przejazdu: 200 UAH,
   jesli chce Pani mieć tylko 1 sąsiada w przedziale to proponuję wziąć miejsce w luksie za 775 UAH.

   Teraz gorsza sprawa: z Kijowa do Mariupola jest tylko jeden pociąg i bardzo często nie ma w nim wolnych miejsc, jeśli się chce kupić bilet w dniu wyjazdu. Cały Donbas i Mariupol (to ponad 500tys. miasto) jedzie ze stolicy na wschód;)) Nie wiem, czy jakiekolwiek biuro podróży może Pani załatwić usługę wcześniejszego kupna biletu. Jedyną możliwością jest to, aby Pani odpisała na blogu, w jakim terminie Pani chce jechać z Kijowa do Mariupola – sprawdzę dostępność miejsc.
   Bilet taki radzę kupić na pierwszej ukraińskiej stacji kolejowej – w Kowlu. Nie wiem, którym pociągiem do Kijowa Pani jedzie (są dwa na dobę), ale oba stoją po 20 minut w Kowlu – to czas na zmianę lokomotywy. Proszę na rozkładzie zawieszonym w pociągu albo u konduktora upewnić się jedynie, czy pociąg nie ma opóźnień i pobiec do kasy by kupić bilet.

   Istnieje też możliwość przejazdu do Mariupola via Lwów – wtedy jestem w stanie Pani pomóc, gdyż wspólnik może taki bilet wcześniej kupić i go wręczyć Pani na dworcu. Pociągi z Lwowa do Mariupola jeżdżą co drugi dzień – w dni parzyste. Tu jest większa szansa na zakup biletu kolejowego.
   Pozdrawiam

 9. Iza says:

  dziękuję za tak szybką odpowiedź, oczywiście, że przyjeżdżam do Kijowa w piątek nad ranem i potrzebuję biletu na piątek…:)
  Moja podróż wygląda tak:
  8.07 o 19 wyjeżdżam z Lublina, planowo w Kijowie powinnam być 9.07 ok.10 rano, potem od razu chciałam jechać o 15.05 do Mariupola…
  Co robić?:)
  Pozdrawiam,
  Iza

  1. nemunas says:

   Hm… sprawdziłem właśnie ilość biletów na kurs 09 lipca i na dziś biletów jest: 5 luksów i 233 płackarty (najtańsze miejsca) – w sumie na pociąg który ma 15 czy 16 wagonów zostało 4,5 wagona z wolnymi miejscami.

   Nie wiem co poradzić, bo zanim Pani dojedzie do Kowla, to jest wielka szansa, że bilety zostaną rozsprzedane. Rezerwować Pani też za bardzo nie może przez internet, bo trzeba wykupić bilet na Ukrainie w ciągu kilku dni od rezerwacji.
   Pozostaje: a) liczyć na łut szczęścia, b) możliwość jazdy z przesiadką w Doniecku lub Charkowie, c) zmiana terminu wyjazdu, d) oddanie biletu do Kijowa i przejazd przez Lwów, e) poproszenie kierowcy ukraińskiego autobusu rejsowego np. z Kowla czy Łucka do Lublina o zakup biletu – trzeba się liczyć z jakąś gratyfikacją oraz z tym, że trzeba zaufać obcemu człowiekowi.

 10. Iza says:

  hmmm dziękuję za pomoc.
  Co zmieni zamiana biletu na Lublin-Lwów?
  Pisze Pan o ilości miejsc, a ja i tak potrzebuję biletu na przedział w wagonie kupe, rozumiem, że w tym pociągu jest tylko luks i najtańsze?

  1. nemunas says:

   W pociągu relacji Kijów – Mariupol są wagony typu luks, kupe oraz płackarty. Jednak w terminie, o którym Pani pisała – nie ma już miejsc w wagonach kupe. Proszę zrozumieć – to piątek… ludzie wyjeżdżają ze stolicy na weekend. Istnieje niewielka szansa, ze ktoś odda bilet na interesujący Panią kurs (szacuję, że zwroty biletów to ok. 7 – 10% ogólnej puli) ale w piątek będzie na takie bilety strasznie duży popyt.
   Pociąg z Lwowa do Mariupola nie jest tak mocno oblegany, zazwyczaj udaje sie kupić miejsce nawet w ostatniej chwili.
   Sprawdzałem połączenia z przesiadką w Charkowie lub Doniecku – w każdym z tych miast nie ma dogodnych warunków na przesiadkę, jeśli z Kijowa wyjeżdża się popołudniu.

   Być może w Pani przypadku trzeba będzie iść na żywioł – albo się dostanie cokolwiek w kasie na pociąg do Mariupola, albo porozmawia Pani z konduktorami, może Panią wezmą na lewo (branie na lewo jest na UA bardzo popularne).

 11. Iza says:

  Rozumiem:)
  Znalazłam stronę http://www.ukrainetour.com/ która oferuje pośredniczenie w zakupie biletów. Zaoferowali mi miejsce w kupe w terminie, który mnie interesuje za 55$
  Pytanie tylko, czy jak wyślę im pieniądze to czy faktycznie dostanę bilet:D
  No cóż nie ma ryzyka nie ma zabawy:)
  Dziękuję bardzo za pomoc:)

  1. nemunas says:

   Gratulacje;) Co prawda ich narzut to aż 100 % ceny biletu, ale każdy musi jakoś zarabiać. Tej firmy nie znam (jest wiele firm turystycznych w Kijowie, nie sposób wszystkie znać), ale nie należy od razu powątpiewać w to, czy firma jest rzetelna;) Myślę, że jest;)) proszę jednak zapytać, czy korzystają z systemu PAYPAL – wysłanie kasy przelewem bankowym niestety trochę kosztuje;)

 12. Lenka says:

  Witam,
  ja chciałabym skorzystac z uprzejmości i poprosic o wskazówki dotyczące jak najkorzystniejszego dojazdu do Szepitówki, najlepiej byłoby jakby wyjazd byl z Łodzi, ale jesli takich mozliwości nie ma to chciałabym sie dowiedziec jakie sa?
  Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

 13. Lenka says:

  Witam,
  ja chciałabym skorzystac z uprzejmości i poprosic o wskazówki dotyczące jak najkorzystniejszego dojazdu do Szepitówki, najlepiej byłoby jakby wyjazd byl z Łodzi, ale jesli takich mozliwości nie ma to chciałabym sie dowiedziec jakie sa?
  Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

  1. Ukraina24 says:

   Witam.
   Najkorzystniej wg mnie byłoby jechać przez Lublin. Proszę spojrzeć na rozkład jazdy autobusów na trasie Lublin – Ukraina: http://web.pkswschod.pl/pobierz_dok.php?id_dokume… deklarują, że we wtorki i piątki są kursy do Szepietowki, ale radziłbym zadzwonić wcześniej i się upewnić (np. w kasie międzynarodowej – proszę pytać, czy ostatnio widują w ogóle ten autobus w Lublinie).

   Jeśli takie rozwiązanie zawiedzie proponuję:
   1) alternatywa najciekawsza i najlepsza wg mnie: wyjechać autobusem rejsowym Warszawa – Równe do Równego (rozkład na: http://www.pksbilety.pl ). Tam Pani przybywa około godziny 6:00, z tego dworca kursują już bezpośrednio autobusy do Szepietowki (około 15 dziennie), jedzie się ca 3 godziny,
   2) dojechać do Lwowa autobusem (Ukraińcy wykonują bezpośrednie kursy Łódź – Lwów) informacje znajdzie Pani tu: http://www.pks.lodz.pl/ukraina.pdf proszę tylko w łódzkim PKS-ie potwierdzić konkretną datę odjazdu.
   Po przyjeździe do Lwowa (rano) ma Pani następujące możliwości: trzeba dostać się na dworzec kolejowy (autobusy z Polski kończą we Lwowie bieg na dworcu stryjskim – stamtąd trzeba podjechać w okolice dworca kolejowego marszrutką nr 57 – wysiadamy przy podmiejskim dworcu i bazarze prymijskim – na ulicy Gródeckiej (ukr. Horodockiej), cechą charakterystyczną tej ulicy jest to, że jest na tym odcinku szeroka, w środku biegną tory tramwajowe, po lewej zaś będzie widać podmiejskie pociągi – elektriczki). Dworzec kolejowy jest z tyłu za tymi podmiejskimi pociągami – dojście ulicą Czerniowiecką (budynek dworca jest dobrze widoczny z Gródeckiej).
   Być może autobus z Łodzi zatrzymuje się gdzieś w centrum (np. przy hotelu Lwów blisko budynku opery) – wtedy łatwiej jest trafić na dworzec (i przede wszystkim szybciej) – proszę zapytać ludzi o to, czy dana marszrutka jedzie na dworzec (ew. tramwaj nr 6).
   Najlepiej by było, gdyby ten autobus podjeżdżał na przystanek autobusowy przy dworcu, ale z doświadczenia wiem, że tylko w drodze do Polski autobusy na przystanek pod dworzec podjeżdżają.
   Pociąg bez przesiadek jest dopiero o 17:05 (kierunek Charków, przybycie do Szepietowki o 22:05), można też udać się z przesiadką w Równym – wyjazd z Lwowa o 9:36, przyjazd do Równego o 12:07, następnie pociąg do Szepietowki o godz. 17:32, przybycie do stacji końcowej – 19:24 lub przejazd na koniec miasta na dworzec autobusowy i złapanie autobusu do Szepietowki,
   3) Można jeszcze z Lwowa jechać do Chmielnickiego i stamtąd pociągiem lub autobusem do Szepietowki, ale ten wariant brzmi raczej jak wycieczka krajoznawcza po bezdrożach Ukrainy.

 14. agata says:

  witam
  wie ktoś może jak dostać się ze lwowa do symferopola inaczej niż bezpośrednio? będziemy we lwowie 16go lipca i pewnie będzie problem z zakupem biletów na bezpośredni pociąg jest więc może jakiś inny sposób mniej oblegany, żeby się tam dostać?
  będę wdzięczna za każdą pomoc:)

  1. Ukraina24 says:

   Witam, biletów na pociągi do Symferopola (wyjazd z Lwowa 16 lipca 2010) już nie ma.
   1) Można się jeszcze pokusić o przesiadkę w Kijowie – miejsc na 16 i 17 lipca jest sporo, a i pociągów więcej. Jedna z osób skorzystała z pomocy ukraińskiego biura podróży i w ten sposób kupiła sobie bilety.
   2) Istnieje też możliwość przejazdu przez Odessę – 16 lipca z Lwowa do Odessy i 17 lipca z Odessy do Symferopola – bilety na dziś jeszcze są (jest ich sporo, miejsca tylko w wagonach płackartnych z Lwowa do Odessy, kupe dostępne do Symferopola)
   3) Jest jeszcze autobus Truskawiec – Jałta (o 9.00 wyjeżdża z Lwowa), ale to raczej rozwiązanie hardcore…
   4) Można jeszcze ewentualnie wziąć pociąg z Lwowa do np. Mikołajowa, Krzywego Rogu czy Chersonia i stamtąd próbować dojechać autobusem na Krym: niestety może nie być biletów kolejowych z Lwowa.
   5) Można jeszcze dojechać gdzieś, gdzie jedzie autobus – np. do Czerniowiec czy Tarnopola (stamtąd odjeżdża po 1 autobusie na Krym).
   Innych możliwości nie ma: nie dojedzie się pociągami osobowymi (jak czasem w przypadku podróży po Polsce) dzieląc Ukrainę na odcinki – do przejechania jest teren aż 4 dyrekcji kolejowych, które nie prowadzą jednej polityki dot. skomunikowania połączeń lokalnych – zresztą przykład: z Lwowa nie dojedzie się pociągiem lokalnym bezpośrednio do ostatniej stacji kolejowej dyrekcji lwowskiej – do Podwołoczysk, stamtąd nie ma skomunikowanego połączenia do Wołoczysk, skąd można byłoby pojechać podmiejskim dalej…

   A zatem: najlepsze rozwiązanie – jechać przez Odessę (w dzień można ją pozwiedzać), przy czym bilety zamówić trzeba najszybciej. Polecam stronę www pani Kasi i pana Wasyla: http://lwow.info/ przez nich wiele osób kupiło bilety;)

 15. kasia says:

  Witam!
  Jestem pod wrazeniem odpowiedzi. W zwiazku z tym mam pytanie. Jak najlepiej dostac sie z Kijowa do Symferopola na poczatku sierpnia (bedziemy w Kijowie 2.08 o 14 na lotnisku KBP). Czy lepiej dostac sie tam pociagiem czy raczej jakims autobusem. Z tego, co wiem nie jest latwo kupic bilety na pociag, czy w zwiazku z tym mozna ryzykowac i probowac kupic bilety u konduktora?
  pozdrawiam

  1. Ukraina24 says:

   Witam, z Boryspola trzeba dojechać do Kijowa – co nie powinno nastręczać trudności;)
   Z Kijowa do Symferopola jest codziennie około 8-9 pociągów, zatem istnieje szansa, że uda się kupić bilet (w kasie), konduktorzy na UA nie sprzedają biletów, co najwyżej oferują "na lewo" miejsca sypialne w swoim przedziale – ceny trochę niższe niż za bilet. Można też próbować jechać autobusem (z dworca autobusowego dalekobieżnego) albo prywatnymi busami spod dworca kolejowego (jeśli nie ma akurat busa na Krym, warto jechać na Chersoń i tak łapać autobus).

 16. Ukraina24 says:

  Witam, proponuję zajrzeć tu: bilety kolejowe Ukraina
  prosze również spojrzeć na aktualizacje informacji dot. pociągów z Lwowa do Chmielnickiego,
  przeklejam tu interesujący Panią wątek:
  Dojazd do Chmielnickiego. Sprawdzam dziś i nie ma już w systemie komputerowym UZ pociągu do Adlera o podanej przeze mnie wcześniej porze – teraz odjeżdża o godzinie 12:24. W zamian jednak proponuję wsiąść w pociąg:
  1) nr 120? ??????? relacji Lwów – Zaporoże (odjazd z Lwowa o 15:33, przyjazd do Chmielnickiego 19:51) na dziś w systemie jest dostępnych kilkadziesiąt biletów: 22 w wagonach kupe – przejazd kosztuje ca 71 UAH oraz 35 biletów w płackarcie – przejazd kosztuje ca 51 UAH.
  2) nr 256? ?I?????? ??????? relacji Lwów – Symferopol (odjazd z Lwowa o 13:55), tu biletów jest znacznie mniej a każdy z nich droższy o ca 10 UAH niż w przypadku poprzedniego pociągu,
  3) nr 110? ??????? relacji Lwów – Chersoń (odjazd z Lwowa o 14:39) zostało kilka biletów w cenie jak w pierwszym wymienionym pociągu,
  4) nr 296? ??????? relacji Iwano-Frankiwsk – Symferopol (odjazd z Lwowa o 15:59, przybycie do Chmielnickiego o 20:23) – jest jeszcze około 30 biletów w płackarcie za ca 51 UAH
  Zatem macie 4 alternatywy i jeśli nie dostaniecie biletu w kasie – dogadacie się z konduktorami, którzy Was za drobną opłatą zabiorą. Jeśli kupujecie bilet w kasie – poproście o to , by nie doliczali pościeli (ukr. bielizna) – spać i tak nie będziecie;))

  1. elzbieta says:

   Witam,dziekuje za odpowidz ! Mam jeszcze do Pana jedno pytanie (chyba juz ostatnie).Interesuja mnie polaczenia z Bialodrodu Nad Dniestrem do Odessy.Serdecznie pozdrawiam Ela

   1. nemunas says:

    Witam, z Białgorodu do Odessy jeżdżą zarówno pociągi podmiejskie jak i autobusy. Jak pamiętam, Pani będzie podróżować z rowerami, zatem lepiej chyba wziąć pod uwagę elektriczki, gdzie bez problemu rower się wstawi. Pociągi z Białgorodu do Odessy odjeżdżają o: 5:34, 9:31, 14:38, 17:12, 19:20 rozkład jest tu: http://www.railroad.od.ua/suburban/1_1.pdf
    Dopytałem też w sprawie rowerów: ciężko będzie przewieźć rowery normalnym pociągiem dalekobieżnym, pani w kasie powiedziała, że najlepiej rowery nadać do wagonu bagażowego, ale tych jest bardzo mało na Ukrainie. Pozostaje jedynie (wg mnie) dogadanie się z konduktorem pierwszego lub ostatniego wagonu pociągu – może oni przewiozą rowery, pod warunkiem, że w skrajnych przedsionkach nie będzie wejścia do wagonu.

 17. Katarzyna says:

  Witam ! Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w znalezieniu rozkładu jazdy autobusów do Podwołoczysk ze Lwowa! Wybieram się na Ukrainę pierwszy raz. Nie mogę poradzić sobie z odczytaniem rozkładu na stronie ukraińskiej. Jedziemy do Lwowa z Łodzi i musimy się tam przesiąść, ale nie mamy pojęcia co dalej… Z góry serdecznie dziękuję!

  1. Ukraina24 says:

   Witam rozkład bezpośrednich autobusów jest tu: http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%CF%… – ma Pani dwa autobusy: 7:15 , 16:10. Jadąc ukraińskim autobusem z Łodzi nie dotrze Pani raczej na poranny autobus, zatem proponuję na tymże dworcu stryjskim wsiąść do autobusu do Tarnopola – rozkład: http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%D2%… i tam przesiąść się na dworcu autobusowym na kierunek Podwołoczyska – rozkład tu: http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%CF%

   Nie ma co korzystać z połączenia kolejowego : w przypadku elektriczek musiałaby się Pani przesiąść w Tarnopolu, co znacznie wydłuży podróż, a do południa jest jeden dalekobieżny na Krym (zatrzymuje się w Podwołoczyskach) – ale kupić nań bilety jest ciężko.
   Rekomenduję zatem przejazd autobusem z przesiadką w Tarnopolu.

 18. Michał says:

  witam
  20 lipca jedziemy ze Lwowa do Odessy-wie ktoś,ile kosztują bilety, o której są pociągi i czy trzeba wczesniej rezerwowc bilety//?/ pytanko następne-z odessy chcemy się dostac nad jakąś sympatyczną ,nie zatłoczoną miejscowosc na M.czarnym-polecicie cos??są tam kampingi?? gdzie.po ile,czy czysto i spokojnie,bezpiecznie?? mój nr gg 7075480

  1. Ukraina24 says:

   Witam, sytuacja z pociągami przedstawia się następująco (stan na 04.07.2010):
   1) pociąg 107 Użgorod – Odessa wyjazd z Lwowa 01:40 przyjazd do Odessy 13:31 biletów praktycznie nie ma
   2) pociąg 026 Lwów – Odessa wyjazd z Lwowa 19:48 przyjazd do Odessy 08:00 zostało około 80 biletów
   3) pociąg 228 Lwów – Odessa wyjazd z Lwowa 22:59 przyjazd do Odessy 10:44 zostało ponad 300 biletów
   Ceny za przejazd: od 80 UAH za miejsce w pociągu o 22:59 do 102 UAH za miejsce w pociągu o 19:48 (zostały miejsca TYLKO w wagonach typu płackarta).
   Trzeba wcześniej rezerwować bilety! Informacja – u kogo – znajduje się w moim wcześniejszym komentarzu do tego posta.
   O plażach się nie wypowiadam;)
   Pozdrawiam

 19. Lenka says:

  Witam,
  Ostatecznie dojeżdzamy busem z Warszawy do Równego. Jak stamtąd można się dostać do Szepietówki?? dzięuję za wcześniejszą odpowiedź. Chyba wynika zniej, że z Równego do Szepietówki jeździ pociąg, czy dobrze myśle, a czuy można jeszcze jakoś inaczej sie dostać:)

  1. Ukraina24 says:

   Witam, cytuję fragment mojej wcześniejszej wypowiedzi:
   "alternatywa najciekawsza i najlepsza wg mnie: wyjechać autobusem rejsowym Warszawa – Równe do Równego (rozkład na: http://www.pksbilety.pl ). Tam Pani przybywa około godziny 6:00, z tego dworca kursują już bezpośrednio autobusy do Szepietowki (około 15 dziennie), jedzie się ca 3 godziny"

   Zatem ponownie powiem: nie iść na pociąg (dworzec autobusowy i kolejowy nie są zlokalizowane koło siebie, a pociągów jest chyba z 4-5 na dobę) a na tymże dworcu autobusowym złapać najbliższy autobus do Szepietowki

 20. Damian says:

  Witam
  11 lipca jesteśmy we Lwowie i osoba która miała nam kupić bilety do Symferopola niestety tego nie zrobiła, czy istnieją jakieś szanse na dostanie biletów na pociąg, autobus lub cokolwiek innego???
  Bardzo proszę o odpowiedź

  1. Ukraina24 says:

   Witam, obawiam się ze nie ma zbyt wielkich możliwości – na 11 lipca jest tylko 7 biletów w wagonach lux (i to na dwa pociągi), po prawie 750 UAH za bilet, na 12 lipca jest jeszcze gorzej – łącznie w 2 pociągach jest 5 miejsc w luxach – za 750 i ponad 900 UAH.
   Sprawdziłem również wersję przez Odessę – na 11 lipca nie ma żadnych biletów do Odessy,
   jedyną możliwością jest przejazd z przesiadką w Kijowie – cena biletów za osobę (Lwów-Kijów i Kijów-Symferopol) kosztuje minimalnie około 200 – 220 UAH w zależności od wybranych pociągów (liczę miejsca w wagonach płackartnych)
   Ile Wam tych miejsc potrzeba?
   Jeśli się zdecydujecie – mogę pomóc – przy czym najpóźniej jutro musiałbym mieć zaliczkę na bilety w ręce aby dać zlecenie we Lwowie. Jeśli się zdecydujecie proszę napisac maila korzystając z formularza: http://eskapady.com/ukraina/index.php/admin/

 21. Regi says:

  Witam!
  Na początku sierpnia wybieram się z rodziną (lącznie 5 os.) na Krym. Z jakim wyprzedzeniem można rezerwować na Ukrainie bilety na pociągi? Czy okres dwutygodniowy nadal obowiązuje?
  Jeśli nie, to czy są jeszcze miejsca?

  1. Ukraina24 says:

   Witam serdecznie, dziękuję za zapytanie.
   Jest sezon wakacyjny, tysiące Ukrainców, Rosjan i Polaków podróżują kolejami po Ukrainie, stąd bilety kolejowe trzeba kupować zawczasu – w terminach letnich nawet i 45 dni przed wyjazdem (czyli w czasie rozpoczęcia przedsprzedaży na dany dzień).
   Sprawdziłem dla Państwa wyrywkowo dostępność biletów z Lwowa do Symferopola:
   02 sierpnia – zostały tylko najdroższe luksy,
   04 sierpnia – zostały tylko najdroższe luksy,
   06 sierpnia – zostały tylko najdroższe luksy,
   08 sierpnia – zostały tylko najdroższe luksy.

   Przejazd z przesiadką w Odessie (gratis mają Państwo zwiedzanie Odessy):
   np. przejazd z Lwowa do Odessy, a potem z Odessy do Symferopola – np. wyjazd z Lwowa 08 sierpnia, wyjazd z Odessy 09 sierpnia – biletów jest na dziś sporo, koszt takiej marszruty wynosi ca 180 – 200 UAH za najtańsze miejsca, Odessę warto zwiedzić – wystarczy pół dnia na miasto ( a w Odessie jest się około 10 godzin )

   albo przejazd z przesiadką w Kijowie (tutaj nie dadzą Państwo za dużo zobaczyc, bo na Kijów trzeba mieć minimalnie 2 dni), ale te 7-8 godzin pozwoli chociaż na przejażdżkę do centrum i spacer po Chreszczatyku, ceny biletów za przejazd w tej wersji wynoszą ca 200 – 220 UAH za najtańsze miejsca i na dziś są możliwości, aby zakupić bilety.

   W przypadku zainteresowania pośrednictwem w zakupie biletów – proszę o kontakt poprzez formularz: http://eskapady.com/ukraina/index.php/admin/

   Pozdrawiam

 22. Irena says:

  Witam,
  mam do Pana ogromna prośbę, będę musiała z Kijowa dojechać do kurortu Koblevo, a kompletnie nie mam pojęcia gdzie mam szukać jakichś połączeń i jak najlepiej można tam dojechać (w miarę nie drogo).
  Będę bardzo wdzięczna za informację.

  1. Ukraina24 says:

   Witam, dojazd jest prosty…
   z Kijowa proszę pojechać pociągiem do Odessy pociągi są codziennie o: 18:21 , 21:54 i 23:14 , bilety kosztują od 76 UAH

   w Odessie z dworca kolejowego trzeba się udać dosłownie 250 metrów na dworzec autobusowy, skąd odjeżdżają autobusy do Koblewa (wychodząc z peronów należy skręcić w lewo – iść w stronę pętli tramwajowej oraz znajdującego się za nią dworca – zaraz obok znanego bazaru Priwoz).
   Autobusy powinny jeździć często – tutaj ma Pani rozkład (2009 rok zdjęcie zrobione przeze mnie) – http://eskapady.com/ukraina/wp-content/uploads/20

 23. wens says:

  podobny temat juz był,ale termin moze sie róznic…pbnie 20 lipca 3osoby po krótkim pobycie będą kierowały się do Odessy,a potem zobaczymy.beda jakies problemy z zakupem biletów (raczej nie lux)-// plackaty albo kupe?? bo nie woim,czy rezerwowac… dzięki za odp

  1. Ukraina24 says:

   Ilość biletów na pociągi relacji Lwów – Odessa , wyjazd z Lwowa 20.07.2010
   pociąg 026, wyjazd 19:48 – zostało 12 biletów na miejsca w wagonach typu płackarta
   pociąg 228, wyjazd 22:59 – zostało 200 biletów na miejsca w wagonach typu płackarta
   miejsc w wagonach typu kupe brak

   pozdrawiam

 24. Przemek says:

  Witam.
  Mam pytanie, czy jest jeszcze szansa na dostanie biletów z Lwowa do Symferopolu na 23 lipca. Jeżeli nie, to czy jest jakaś inna możliwość dojazdu na Krym w tym terminie ?

  1. Ukraina24 says:

   Witam, bezpośrednich biletów nie ma, trzeba jechać z przesiadką. Proszę skorzystać z formularza dostępnego na stronie http://eskapady.com/ukraina i wysłać zamówienie tą drogą (proszę napisać, ile potrzeba biletów,na jakie wagony – kupe czy płackarta). Powiem szczerze, że każdy dzień zwłoki w zamówieniu oznacza większy problem z dojazdem – zatem sugeruję się spieszyć;)

 25. Kasia says:

  Dzień dobry 🙂 widzę, że jest Pan bardzo zorientowany w temacie! 🙂 Planuję wyjazd do Odessy z Krakowa ok 16 sierpnia. Myślałam o rozwiązaniu Kraków-Przemyśl, stamtąd autobusem do Lwowa, a ze Lwowa pociągiem do Odessy. Na jak długo wcześniej powinnam zarezerwować sobie bilet?

  1. Ukraina24 says:

   Pociągiem do Przemyśla, potem busem do granicy, piesze przekroczenie granicy w Medyce, potem busem do Lwowa;)))
   Bilet na relację Lwów – Odessa winna Pani kupić już teraz!
   Pozdrawiam

 26. Bartek says:

  Witam,
  Może Pan nam coś poradzi. Próbujemy znaleźć jak najlepszy i nie za drogi transport z Gdańska przez Lvov lub Kiev do Rosji ( Mineralne Vody, Piatrygorsk), okolice Elbrusa.
  Jakie połączenie wg Pana było by najdogodniejsze i zarazem najtańsze ? Bilety miedzynarodowe np Kiev -Mineralne Vody są dosyć drogie. Czy istnieje możliwość skorzystanie z innych pociągów niż międzynarodowe lub ewentualnie kupić bikety jak dla mieszkańca Ukrainy (podobno są tańsze).
  O podróży do Lwowa już sobie wyżej poczytałem. Jak wygląda sprawa z podróżą do Kijowa ?
  Czy można kupić np bilet do granicy (terespol) a potem u konduktora np do Kijowa ?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
  Bartek Dzięcielski

  1. nemunas says:

   Witam,
   drogę do Kijowa można ustalić w Polsce – proszę przeczytać mój post: do Kijowa za grosze , dlatego proponuję Panu od razu wzięcie pod uwagę poniższych informacji – ceny i czas trwania liczone od Kijowa. Lwów raczej pomijam, dlatego że dla Państwa (podróżujących z Gdańska) jest to niepotrzebne wydłużenie czasu trwania wycieczki.

   Bilety na trasie Kijów – Mineralne Wody w płackarcie kosztują ca 573 PLN, tj około 250 zł. To nie jest drogo, zważywszy na to, że jedzie się 28 godzin. Tańsze rozwiązanie (ale nie znaczy że równie przyjemne) to przejazd kombinowany.
   Przykładowe rozwiązania:
   1. pociąg Kijów – Ługańsk (płackarta od 112 UAH, czas w drodze okolo 16 godzin), autobus Ługańsk – Rostów nad Donem (koszt 100 UAH, czas w drodze 8 godzin) i dalej autobusami w stronę Kaukazu (przykładowo autobus Rostów – Piatigorsk, cena 560 rubli – ca 60 zł, czas jazdy 10 godzin, wg rozkładu w Rostowie jest tylko 1 taki autobus na dobę) – cena tego wariantu: około 160 zł, czas jazdy – minimum 45 godzin (konieczny nocleg w Rostowie).
   2. Istnieje również możliwość zabrania się rejsem Ługańsk – Piatigorsk (cena 320 UAH, czas w drodze 18 godzin, odjazd z Ługańska o 14.00). W tym ostatnim wypadku cena wyniosłaby 420 UAH, tj. około 180 zł, czas przejazdu z oczekiwaniem w Ługańsku – 40 godzin.
   3. Alternatywnie z Kijowa można pojechać przez Donieck – stamtąd są autobusy do Rostowa nad Donem (ale raczej polecam opcję przez Ługańsk).
   Tych wersji istnieje naprawdę sporo, ale przez to, że robi się taniej – podróż zaczyna się znacznie wydłużać.

   Pozdrawiam

 27. Ukraina24 says:

  Witam,
  drogę do Kijowa można ustalić w Polsce – proszę przeczytać mój post: do Kijowa za grosze , dlatego proponuję Panu od razu wzięcie pod uwagę poniższych informacji – ceny i czas trwania liczone od Kijowa. Lwów raczej pomijam, dlatego że dla Państwa (podróżujących z Gdańska) jest to niepotrzebne wydłużenie czasu trwania wycieczki.

  Bilety na trasie Kijów – Mineralne Wody w płackarcie kosztują ca 573 PLN, tj około 250 zł. To nie jest drogo, zważywszy na to, że jedzie się 28 godzin. Tańsze rozwiązanie (ale nie znaczy że równie przyjemne) to przejazd kombinowany.
  Przykładowe rozwiązania:
  1. pociąg Kijów – Ługańsk (płackarta od 112 UAH, czas w drodze okolo 16 godzin), autobus Ługańsk – Rostów nad Donem (koszt 100 UAH, czas w drodze 8 godzin) i dalej autobusami w stronę Kaukazu (przykładowo autobus Rostów – Piatigorsk, cena 560 rubli – ca 60 zł, czas jazdy 10 godzin, wg rozkładu w Rostowie jest tylko 1 taki autobus na dobę) – cena tego wariantu: około 160 zł, czas jazdy – minimum 45 godzin (konieczny nocleg w Rostowie).
  2. Istnieje również możliwość zabrania się rejsem Ługańsk – Piatigorsk (cena 320 UAH, czas w drodze 18 godzin, odjazd z Ługańska o 14.00). W tym ostatnim wypadku cena wyniosłaby 420 UAH, tj. około 180 zł, czas przejazdu z oczekiwaniem w Ługańsku – 40 godzin.
  3. Alternatywnie z Kijowa można pojechać przez Donieck – stamtąd są autobusy do Rostowa nad Donem (ale raczej polecam opcję przez Ługańsk).
  Tych wersji istnieje naprawdę sporo, ale przez to, że robi się taniej – podróż zaczyna się znacznie wydłużać.

  Pozdrawiam

 28. hokej007 says:

  Witam Serdecznie.
  Mam pytanie czy jest jeszcze jakaś szansa na zakup biletów ze Lwowa do Symferopolu w dniach 17/18.08 powrót 27/28.08 ?Jeśli nie to czy jest jeszcze możliwość zakupu biletów w tych dniach z możliwoscią przesiadki w Kijowie? Zależałoby nam w miarę możliwości na wagonach płackartych. Potrzebujemy 7 biletów.
  Z góry dziękuję za odpowiedź .
  Pozdrawiam Tomek.

  1. Ukraina24 says:

   Witam,
   na 17.08 z Lwowa biletów brak, na 18.08 jest jeszcze w sumie 21 płackart.
   W końcówce miesiąca sierpnia nie ma żadnych biletów na przejazd Symferopol – Lwów… możemy poszukać z przesiadką (w Kijowie, Odessie, albo w innym ukraińskim mieście).
   Jesli jest Pan zdecydowany – proszę o wysłanie zamówienia mailem, ustalę Państwu plan podróży, podam ceny i numer konta. Formularz jest tu: http://eskapady.com/ukraina/index.php/bilety-kole
   Dziś czy jutro możemy jeszcze bilety załatwić, w przyszłym tygodniu może być cięzko.
   Pozdrawiam

   1. hokej007 says:

    Witam ponownie.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    W tym wypadku raczej odpuścimy sobie podróż bezpośrednią Lwów – Symferopol ponieważ ogranicza nas czas (który można poświęcić np. na zwiedzanie Kijowa). Spotkam się dzisiaj z resztą ekipy i podejmiemy decyzję co do planowanej trasy o czym Pana niezwłocznie poinformuję(myślę ,iż najpóźniej jutro).
    Jeśli mógłbym prosić o podanie maila ponieważ nie wiem czy jest sens tutaj zaśmiecać.
    Pozdrawiam.
    Tomek

 29. empewu says:

  Witam,
  Chciałabym zapytać czy jest możliwość kupna biletu w symferopolu na pociąg który wyrusza z Odessy? I w jaki sposób można sprawdzić czy będą jeszcze dostępne bilety? W Polsce nie można kupić biletów powrotnych, a zależy nam na przejeździe Odessa- Kraków już 9.08.
  Pozdrawiam
  Goska

  1. nemunas says:

   Witam, powinni Państwo kupić w Symferopolu bilet na pociąg jadący z Odessy do Krakowa, o ile będzie na dworcu kasa międzynarodowa (a tego niestety nie pamiętam). Nie mogę sprawdzić, ile kosztuje bilet oraz czy są wolne miejsca – bo w systemie nie ma umieszczonych pociągów międzynarodowych jadących na zachód Europy. Sprawdziłem jednak, że na ten dzień nie ma biletów Odessa-Lwów.

 30. Lucka says:

  Witam!!
  Interesują mnie pociągi ze Lwowa do Jasini lub Worochty oraz powrót. Wiem jedynie, że ze Lwowa wyjeżdża codziennie pociąg jadący przez Worochtę o 15,20, ale czy istnieją połączenia w innych godzinach? Jadę 18,08 i chciałabym zacząć wędrówkę po górach właśnie z Jasini lub Worochty…
  Najbardziej komfortowe są połączenia bezpośrednie oczywiście, ale nie mam pojęcia, o której dotrę do Lwowa, a chciałabym być przygotowana na wszystkie ewentualności , jeśli są jakieś konkretne pociągi Lwów- Iwanofrankowsk- Worochta/Jasinia lub Lwów – Kołomyja – Worochta/Jasinia ( takie żebym nie musiała 4h kwitnąć na peronie lub denerwować się bo planowo będzie 10minut na przesiadkę) to byłabym naprawdę baaaaaardzo wdzięczna za informację
  Pozdrawiam

  1. Ukraina24 says:

   Witam,
   najlepiej jest zdążyć na bezpośredni pociąg – to w sumie najwygodniejsze wyjście, a bilety są naprawdę niedrogie (miałem okazję zaliczyć kurs tym pociągiem z Łazeshchiny w lutym ubiegłego roku po zimowym wejściu na Pietrosa).
   Jeśli myśleć o wariancie kombinowanym to z przesiadką w Iwano Frankowsku (rozkład podmiejskich do Rachowa znajdzie Pani tu: http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/ – prosze poszukać Iwanofrankowską dyrekcję – jeden jest nad ranem, drugi ok. 9 – jak widać, połączenia są strasznie do du…

   jeśli Pani nie zdąży na pociąg bezpośredni z Lwowa – polecam autobusy: najpierw z Lwowa do Iwano Frankowska (więcej busów jest ze stryjskiego: http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-g.pl?tr=&t=%B2%… a potem przesiadka na autobus w stronę Rachowa.

 31. Lucka says:

  Dziękuję za szybką reakcję na wpis. Te informacje są bardzo pomocne, cieszę się, że istnieje miejsce gdzie można zadać takie pytanie i uzyskać wartościową odpowiedź.
  Pozdrawiam

 32. Michał says:

  Witam , chciałem zapytać o bilety na trasie Lwów -Symferopol , wyjazd z Lwowa 09.08 lub 10.08 ,
  Wiem że na bezpośredni szans raczej nie ma , ale czy dałoby radę w tych dniach dojechać przez Odessę , czy trzeba będzie jechać przez Kijów ?Chodzi o bilety dla 4 osób.
  Pozdrawiam

  1. Ukraina24 says:

   Witam, akurat jestem we Lwowie i jestem na biezaco jesli chodzi o bilety na Krym na najblizsze pare dni: nie ma zadnej mozliwosci nabycia biletow do Odessy lub do Kijowa na 07,08,09 sieprnia. Na 10 sierpnia moze cos jeszcze bedzie do Kijowa. Troche pozno sie Panstwo odezwali… to co sie dzieje z biletami na Ukrainie to jest koszmar…

   1. Paweł says:

    Witam mnie też interesuje wyjazd na Krym w ten weekend czyli 13-08-2010 czy dobrze zrozumiałem że nie ma szans na kupienie już biletów na ten termin? Jedziemy w 9 osób i że nie będzie już biletów na pociąg z Lwowa do Symferopola to się spodziewaliśmy, dlatego planowaliśmy jechać z Lwowa do Kijowa a dopiero z Kijowa dalej. Czy na takie połączenia też nie kupimy już biletów? Pozdrawiam

    1. nemunas says:

     Witam, marne szanse na zakup biletów w tym terminie.
     Z Lwowa do Kijowa na 13.08 i 14.08 jeszcze może sie uda kupić bilety, przy czym 14.08 jest mocno przetrzebiony.
     14 sierpnia z Kijowa jest łącznie około 35 biletów płackartnych (kupe nie ma), 15 sierpnia płackart będzie w sumie około 100 na 9 pociągów… znając życie we czwartek miejsca zostaną wykupione.

     Tak więc nie chce straszyć, ale dobrze sytuacja nie wygląda!

 33. Wojtek says:

  Wybieramy się do Lwowa 24-26 Września na Święto Kawy.Proszę o podpowiedzi co można
  zobaczyć odwiedzić w tak krótkim czasie( np. doznania kuchni ukraińskiej).Pozdrawiam Wojtek

  1. Ukraina24 says:

   Witam, w tak krotkim czasie jest wiele rzeczy do zobaczenia: proponuje zelazne atrakcje Lwowa (w kazdym przewodniku o nich mowa), proponuje niespiesznie chlonac atmosfere starowki, majac czas do wlasnej dyspozycji mozna z pewnoscia przez kilka dni odpoczac we Lwowie
   ciezko mi jednak wymieniac wszystkie mozliwosci, bo jest ich sporo

 34. pawel says:

  witam, wybieram sie ze znajomymi (4osoby) do odessy. planujemy jechac pociagiem z lwowa 16.09. o godzinie 19.48. chcialem zapytac jak wyglada sytuacja biletowa w polowie wrzesnia? nadal jest tak ciezko je dostac? trzeba rezerowac wczesniej? interesuja na bilety typu"kupny". i jeszcze jedno; z lwowa do odessy tego dnia jezdza jeszcze jakies inne pociagi?

  pozdrawiam.

  1. Ukraina24 says:

   Witam, na 16.09.2010 jst jeszcze troche biletow w wagonach kupe, dokladnie 68 ich widze na dzis. Jest drugi pociag na tej rasie, ale z Lwowa wyjezdza pozno w nocy i w Odessie jest ok. 13.
   Kiedy kupowac te bilety? Jak najszybciej, bo zostalo wolnych okolo 2 wagonow, znaczy sie ze okolo 4 – 5 wagonow sie sprzedalo.

 35. pawel says:

  jeszcze jedno pytanie w sprawie pociagu 16.09 jest mozna:) napisala pani ze jest jeszcze jeden nocny pociag a w odessie jest o 13. o ktorej godzinie wyjezdza z lwowa i ile jest biletow typu kupny. i jeszcze jedno; czy bilety powrotne z odessy mozna rezerwowac razem z tymi w lwowa?

  1. Ukraina24 says:

   Witam ponownie,
   owszem pisałem że jest jeszcze jeden pociag, wyjezdza o 01:40 z Lwowa i przybywa o 13:31
   w nocy 15/16 wrzesnia jest jeszcze około 26 biletów kupe, w nocy 16/17 wrzesnia jest okolo 35 biletow

   mozna rowniez zamowic bilety na powrot

   1. Jerzy says:

    Witam.Gratuluję wspaniale prowadzonego blogu. Po kilkudziesięcioletnich poszukiwaniach, odnalazłem rodzinę w ŁUGAŃSKU. Cud,niebywałe wydarzenie, sięgające czasów rewolucji bolszewickiej. Chciałbym ich odwiedzić,ale mam niestety już 81 lat ,a strach ma wielkie oczy i nie mogę odważyć się na indywidualną,dosyć daleką podróż.Czy znane jest Panu jest biuro podróży,które organizuje wycieczki /Zagłębie Donieckie/ w tym kierunku? Wszystkie biura podróży nastawione są na wycieczki do Lwowa, Kijowa, Odesy i na Krym,a Ługańsk nikogo nie interesuje.Jeżeli może mi Pan udzielić światłych porad,będę bardzo wdzięczny. Serdecznie Pana pozdrawiam Jerzy

    1. Ukraina24 says:

     Witam , dziękuję za miłe słowa. Obawiam się, że w Ługańsku nie ma nic ciekawego dla polskiego turysty – zatem i nie będzie na polskim rynku ofert turystycznych zahaczających o to miasto. Jednak możemy dla Pana przygotować taką wycieczkę. Jeśli odnalazł Pan rodzinę – może być tak, że rodzina Pana przyjmie w gości, możemy Panu znaleźć hotel w Ługańsku. Możemy również załatwić Panu osobę, która z Panem będzie w podróży – tak aby bezpiecznie Pan dotarł do celu – osoba taka mogłaby towarzyszyć Panu albo przez całą drogę, albo w czasie przejazdu przez Ukrainę.
     Jeśli jest Pan zainteresowany takim rozwiązaniem – proszę o kontakt mailowy via formularz: http://eskapady.com/ukraina/index.php/admin/

     Pozdrawiam serdecznie

 36. Karolajna ;D says:

  Witam! 🙂
  Mam pytanie odnośnie wakacji na Krymie.
  Chciałabym zabrać Mamę nad Czarne Morze-proszę o polecenie
  spokojnej miejscowości nad samym morzem.
  Interesuje mnie podróż w miarę tania- ze Szczecina/Gdańska
  bądź z samego Lwowa, jeśli tak byłoby łatwiej.
  Mam bezpośredni pociąg do Przemyśla ze Szczecina-
  byłybyśmy we Lwowie w czwartek 18.08.2011 z samego rana.
  Ze Lwowa- pociąg bądź samolot- uprzejmie proszę o podanie cen.
  Gdybym jechała sama, podróż byłaby bardziej spontaniczna 😉
  ale wiem,że jeśli Mama nie będzie wiedziała,
  że wszystko jest dopięte na ostatni guzik-nie da się zmusić do
  urlopu, choć dawno go nie miała.
  Znam ukraiński i rosyjski,
  więc z komunikacją nie będzie problemu 🙂
  Kwestia ustalenia trasy i zorientowania się w cenach.
  Na Ukrainie byłam dwa lata temu i myślę,
  że jak wszędzie- następują tam również zmiany,
  więc wolałabym być na vsio przygotowana 🙂
  Będę wdzięczna za pomoc 🙂
  Pozdrawiam serdecznie! 🙂
  Karolajna ;D

 37. Karolajna ;D says:

  Witam,
  chciałabym zabrać Mamę na Krym 🙂
  Interesuje mnie cicha, niedroga, nadmorska miejscowość.
  Wybieramy się na przełomie sierpnia i września.
  Czytałam, że również wtedy można liczyć na dobrą pogodę, czy jest to prawdą ?:)
  Poza tym zastanawiam się nad środkiem transportu.
  Myślałam o samolocie lub też pociągu.
  Próbowałam znaleźć jakieś tanie połączenie i internecie-
  ale to jak szukanie igły w stogu siana ;|
  Ceny zaczynają się od 911 zł za osobę (w dwie strony)-zazwyczaj chociaż z jedną przesiadką…
  A nie wiem jak wyglądają loty bezpośrednio na Ukrainie- np. ze Lwowa.
  Co do pociągów, to mamy bezpośredni relacji Szczecin- Przemyśl, który w
  Przemyślu jest parę minut przed południem.
  We Lwowie byłybyśmy zapewne około 14/15, jednakże
  podróż zaczęłybyśmy następnego dnia rano.
  I teraz kwestia- jaki pociąg najlepiej wybrać, czy kupić wcześniej bilety,etc 🙂
  Czy jednak wybrać samolot? Jak to wygląda cenowo?
  Jeśli chodzi o język- mówię zarówno po ukraińsku, jak i rosyjsku,
  więc zapewne się nie zgubimy 😉
  Jednak na Ukrainie byłam dwa lata temu, a jak wiemy- zmiany zachodzą wszędzie,
  szczególnie te, związane z wszelkiego rodzaju rozkładami 🙂
  Dlatego też wolałabym wiedzieć wszystko wcześniej 🙂
  Gdybym jechała sama, podróż byłaby zapewne bardziej spontaniczna 😉
  Jednak dobrze wiem, że jeśli Mama nie będzie miała świadomości.
  iż wszystko jest dopięte na ostatni guzik,
  nie ma szans by dała się porwać na jak najbardziej zasłużony urlop…
  Z góry dziękuję za wszystkie informacje 🙂
  Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku 🙂
  Karolina ;D

  1. nemunas says:

   Witam, na oba pytania moge odpowiedziec po moim powrocie z Rosji – czyli pod koniec stycznia 2011 – mam jednak nadzieje ze inni Czytelnicy bloga zechca wczesniej dopomoc

   Pozdrawiam
   Marek

  2. Ukraina24 says:

   Witam.
   Jeśli interesuje Panią cicha i niedroga miejscowość – to najlepiej nie pchać się w rejon Jałty, gdzie nawet we wrześniu może byc drogawo. Może rejon Eupatorii?
   Pogoda pod koniec sierpnia i we wrześniu na Krymie jest zazwyczaj dobra, chociaż dni stają się wyraźnie krótsze.
   Nie wiem ile mama ma lat, ale wydaje mi się, że najbezpieczniej i najszybciej będzie, jeśli Panie zdecydują się na samolot z Katowic do Kijowa (samoloty Wizzair, cena w dwie strony ok. 350 PLN), a następnie pociąg na Krym. Można też złapać w Warszawie pociąg relacji Warszawa – Kijów i tak dojechać do Kijowa, a następnie pociągiem nad morze.
   Nie wiem czy to dobry pomysł, aby przez całą Polskę tłuc się pospiesznym relacji Szczecin – Przemyśl. Praktyka ostatnich miesięcy pokazuje, że taka marszruta jest dla wyjątkowo odważnych i wyluzowanych ludzi, mających dużo wolnego czasu i odpornych na ew. opóźnienia polskich pociągów.
   Zakładając, że ciągle Pani będzie w podróży, czas między przesiadkami będzie krótki (maks. 2 godz) i bez przerw w czasie podróży, generalnie założyć trzeba, że podróż ze Szczecina na Krym przez Lwów będzie trwać minimalnie 44 godziny (szacunkowy koszt: 140 – 170 PLN), ta sama trasa przez Kijów może trwać 36 godzin (szacunkowy koszt: 320 – 400 PLN), pełna trasa z wykorzystaniem samolotu Katowice – Kijów trwać będzie minimalnie 25 godzin (szacunkowy koszt: 340 – 400 PLN).

   Proszę pamiętać, że latem podróżowanie w tak długich przedziałach czasowych jest bardzo uciążliwe, w dodatku gdy ma się ciężkie walizki (w końcu chcą Panie jechać na wakacje). Ostatnio miałem okazję przetrzeć trasę z Warszawy nad Wołgę – 61 godzin w podróży, 3 przesiadki. Mimo, że to był okres zimowy – było bardzo ciężko.

   Co do biletów na Ukrainie – należy je rezerwować dużo wcześniej (45 dni przed planowaną podróżą), natomiast co do polskich pociągów – należy się modlić, by dojechały na czas;)

   Pozdrawiam

 38. Michal says:

  Witam,
  czy moze ktos polecic polaczenie kolejowe z Warszawy do Lwowa i potem Lwow-Warszawa?
  Czy istnieje mozliwosc internetowej rezerwacji i zakupu biletow?
  Jakiego rzedu sa to ceny?

  Dziekuje!

  1. Ukraina24 says:

   Szczerze powiem – w chwili obecnej takie polaczenie nie jest dostepne (chyba ze z przesiadka w Krakowie) ale takie rozwiazanie jest dosc drogie i niestety malo wygodne – przejazd trwa zbyt dlugo
   zdecydowanie lepiej jechac autobusem

 39. grzesiek says:

  witam. proszę o informację jak (z którego dworca we lwowie) dostanę się do worochty, wybieram się tam za dwa tygodnie a informacje mam dość sprzecze. poinformowano mnie że najlepiej dostać się na dworzec stryjski. pozdrawiem i z góry dziękuję za pomoc.
  grzesiek

 40. gosia12327 says:

  Witam,

  Proszę o informację jakie są szanse na zakup biletu na 6 czerwca (lub w okolicach tego terminu) z Lwowa do Odessy na pociąg o godzinie 19.48? rodzaj biletu plackarta dla 2 osob. jezeli jeszcze są miejsca, to czy zostało jeszcze dużo biletów?czy trzeba jak najszybciej rezerwować?

  i jeszcze mam prośbę o rozkład jazdy powrotnej: chcemy wracać z symferopola do lwowa przez kijów ,ale nie wiem gdzie mogę znaleźć rozkład : symferopol -> kijów; kijów -> lwów. Termin wyjazdu z symferopola 22 czerwca.

  z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,

  pozdrawiam,

  gosia

  1. Ukraina24 says:

   Witam, odpowiadam na pytanie: na 6 czerwca w chwili obecnej są 64 miejsca w wagonach typu płackarta, przy czym większość to miejsca po bokach wagonu, cena przejazdu wynosi 80 UAH. Warto kupić bilet wcześniej
   Co do rozkładu powrotnego: na stronie http://uz.gov.ua jest nowy rozkład jazdy, ważny od 29 maja 2011, można sprawdzić pociągi (generalnie pociągów z Krymu do Kijowa jest sporo, a z Kijowa do Lwowa też kilka – jedzie się dwie noce).

  2. anna says:

   Witaj Gosiu,

   Jedziemy ze znajomymi dokładnie taką samą trasą co i Ty – tyle, że na przełomie lipca i sierpnia. Czy mogłabyś przesłać mi po Twojej podróży swoje spostrzeżenia – byłabym bardzo wdzięczna.

   Pozdrawiam,
   Ania

 41. gosia says:

  Dzień dobry,
  14.06 przyjeżdżam rano pociągiem z Moskwy do Kijowa. Czy istnieje możliwość zakupu na miejscu biletu na pociąg wieczorny do Polski z Kijowa do Wrocławia? Czy jest on oblegany? Słyszałam, ze w tym czasie jest jakieś święto, tylko nie wiem, czy na Ukrainie, czy w Rosji. Czy istnieje jakaś inna możliwość rezerwacji biletu, bo na stronie e-kvitek, nie chce wyszukać stacji na pociągi międzynarodowe. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

  1. Ukraina24 says:

   Niestety, nie ma innej mozliwości rezerwacji biletów na trasie Kijów – Wrocław.
   Takie połączenia sprawdzamy poprzez telefoniczne dodzwanianie się do stacji wyjazdowej w celu sprawdzenia stanu biletów.

 42. Halina says:

  Witam!
  Proszę podpowiedzieć jak najsprawniej i najtaniej dotrzeć z Gdańska do Kamieńca Podolskiego, aby być na miejscu 29 czerwca 2011. Dziękuję, Pozdrawiam. Halina

 43. Ukraina24 says:

  Witam, sa bezposrednie autobusy z Warszawy do Kamieńca Podolskiego, niestety jada w piątek i sobote, dlatego dla Pani nie będą odpowiednim środkiem transportu.
  Proponuje zatem przejechać pociągiem do Warszawy, a następnie:
  1) nocnym autobusem do Lwowa a nastepnego dnia z Lwowa udać się autobusem do Kamieńca Podolskiego ukraińskim autobusem,
  2) popołudniowym autobusem do Tarnopola (jedzie się całą noc), a następnie ukraińskim autobusem do Kamieńca Podolskiego.

  Podróż taka trwać będzie jednak powyżej 24 godzin i kosztować będzie minimalnie 180 PLN (w zależności od tego, jaki pociąg Pani wybierze z Gdańska do Warszawy).

 44. Adam says:

  Na stale mieszkam w Wielkiej Brytanii,ostatnio odwiedzilem rodzine we Lwowie.Lecialem przez Amsterdam do Warszawy skad nastepnego dnia wyruszylem autobusem do Lwowa.Podroz byla dosc dluga i meczaca dlatego szukam innej opcjii.Nastepnym razem chcialbym wyprobowac nastepujaca trase:z Amsterdamu do Kijowa samolotem a stamtad pociagiem do Lwowa.W zwiazku z tym mam kilka pytan i prosze o odpowiedzi.
  1.Czy lotnisko w Kijowie jest bardzo oddalone od dworca kolejowego?Czym mozna tam dojechac?
  2.O ktorych godzinach odjezdzaja pociagi z Kijowa do Lwowa(interesuja mnie polaczenia pospieszne i expresowe)?
  3.Jakie sa orientacyjne ceny biletow dla osoby doroslej?
  Z gory serdecznie dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.

  1. Ukraina24 says:

   Witam,
   lotnisko w Kijowie – Boryspolu jest położone około 40 km od centrum Kijowa, ale jest dośc dobry dojazd z lotniska – pociągi, autobusy, taksówki. Należy jednak liczyć się z tym, że dojazd do centrum Kijowa może trwać około 1,5-2 godzin.

   Pociągi z Kijowa do Lwowa wyjezdżaja na noc – nie ma na Ukrainie czegoś takiego jak pociągi pospieszne i ekspresowe. Tzw. pociągi pospieszne są nimi tylko z nazwy, a czas podróży z Kijowa do Lwowa to minimalnie 7,5 godziny, a bywa że i 10 godzin (w zależności od tego, ktorą trasą pociąg jedzie). Ceny biletów w wagonie sypialnym, czteromiejscowym – od 120 UAH do 170 UAH za 1 osobę

 45. Dorota says:

  dzień dobry, mam pytanie, chciałam zarezerwowac na kwitoku bilety ze lwowa do simferopolu, jednakze mamy problemy z platnościa, nie przyjmuje nam naszych oplat z kart kredytowych, czy jest to czesty problem? czy może coś zle robimy? pozdrawiam serdecznie, Dorota

  1. Ukraina24 says:

   Witam, proponuję zajrzeć tu: bilety kolejowe Ukraina
   Pni Elu, prosze również spojrzeć na aktualizacje informacji dot. pociągów z Lwowa do Chmielnickiego,
   przeklejam tu interesujący Panią wątek:
   Dojazd do Chmielnickiego. Sprawdzam dziś i nie ma już w systemie komputerowym UZ pociągu do Adlera o podanej przeze mnie wcześniej porze – teraz odjeżdża o godzinie 12:24. W zamian jednak proponuję wsiąść w pociąg:
   1) nr 120Л ШВИДКИЙ relacji Lwów – Zaporoże (odjazd z Lwowa o 15:33, przyjazd do Chmielnickiego 19:51) na dziś w systemie jest dostępnych kilkadziesiąt biletów: 22 w wagonach kupe – przejazd kosztuje ca 71 UAH oraz 35 biletów w płackarcie – przejazd kosztuje ca 51 UAH.
   2) nr 256О ФIРМОВИЙ ШВИДКИЙ relacji Lwów – Symferopol (odjazd z Lwowa o 13:55), tu biletów jest znacznie mniej a każdy z nich droższy o ca 10 UAH niż w przypadku poprzedniego pociągu,
   3) nr 110Л ШВИДКИЙ relacji Lwów – Chersoń (odjazd z Lwowa o 14:39) zostało kilka biletów w cenie jak w pierwszym wymienionym pociągu,
   4) nr 296Л ШВИДКИЙ relacji Iwano-Frankiwsk – Symferopol (odjazd z Lwowa o 15:59, przybycie do Chmielnickiego o 20:23) – jest jeszcze około 30 biletów w płackarcie za ca 51 UAH
   Zatem macie 4 alternatywy i jeśli nie dostaniecie biletu w kasie – dogadacie się z konduktorami, którzy Was za drobną opłatą zabiorą. Jeśli kupujecie bilet w kasie – poproście o to , by nie doliczali pościeli (ukr. bielizna) – spać i tak nie będziecie;))

 46. Mikolaj says:

  Witam.
  Jestem studentem i chciałbym korzystac z ulg ustawowych na ukrainie. czy jest to możliwe z moja polska legitrymacja studencką, czy musze wykupić jakaś karte ubezpieczeniowa (np. ISAC)?
  Pozdrawiam, Mikołaj

  1. Ukraina24 says:

   Ulgi ustawowe polskiego studenta (jak sama nazwa mówi) obowiązują w Polsce (do ulg i tak dopłaca budżet państwa), zatem legitymacja nic nie da. ISIC daje trochę zniżek.

 47. Darek says:

  Witam
  Mam zamiar wybrać się na Ukrainę wraz z grupką znajomych (8 osób) około 20 września. Po całodziennym zwiedzaniu Lwowa mamy zamiar wsiąść do pociągu relacji Lwów-Czerniowce o 23-10 (na miejscu o godz 8:00). Mam w związku z tym pytanie, jakie są ceny biletu na taki pociąg (plackartny lub kupe) oraz czy powinniśmy je rezerwować wcześniej czy jednak nie powinno być problemu z dostępnością. Mam także inne pytanie, jak najszybciej dostać się z Kamieńca Podolskiego, który także będziemy zwiedzać, do Symferopolu?
  Pozdrawiam, Darek

  1. Ukraina24 says:

   Witam, ceny biletów na ten pociąg są dość niskie (rzędu ok. 20 zł za miejsce w płackarcie) i nie powinno być problemu z ich zakupem, chociaż lepiej od razu po przyjeździe do Lwowa kupić te bilety (przy planowaniu późnego zakupu biletu w miarę możliwości wystrzegać się jedynie podróży w piątki i niedziele, ze względu na to, że w te dni wielu Ukraińców przemierza kraj nocnymi pociągami).
   Z Kamieńca Podolskiego najlepiej dojechać do Chmielnickiego, skąd jest szansa na złapanie pociągu do Symferopola (ze Lwowa), albo w dni parzyste (od 18.09) pociągu relacji Chmielnicki – Symferopol.

 48. Marcin says:

  Witam. W połowie października wybieram się w gorgany. Proszę mi napisać o której odjeżdża pociąg z Lwowa do Worochoty lub Iwano Frankowski i jaka jest cena. Z góry dzięki

  1. Ukraina24 says:

   Pociąg nr 606 relacji Lwow – Rachów wyjezdza z Lwowa o 15:20, w Worochcie jest o 21.56
   Prowadzi wagony siedzące, płackarty i kupejne, zatem najtanszy przejazd to rząd ok. 12 PLN

 49. Adrian says:

  Witam serdecznie Czy mógłby mi ktoś pomóc .Muszę się dostać z Rzeszowa do Ploiesti w Rumuni .Znalazłem jedyne połączenie jakie jest teraz możliwe czyli Rzeszów-Lwów a później Lwów -Ploiesti data wyjazdu 21.10.2011 Rzeszowa 16.11 z Lwowa 05:40 i tu moje pytanie pociąg posiada tylko wagony sypialne i trzeba zarezerwować bilet , nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić .Czy możecie mi wskazać jakąś stronę na której mógłbym zarezerwować bilety w Lwowie ,czy myślicie że nie będzie takiej konieczności w końcu już jest po sezonie .Jeśli ktoś by mógłby pomóc to proszę o informacje.

 50. […] czy możliwości wyżywienia.  Pewnym ułatwieniem jest tu możliwość planowania przejazdu pociągiem po Ukrainie przy pomocy strony internetowej PKP. Wpisując w wyszukiwarce adres http://www.pkp.pl  można (używając […]

 51. Domi says:

  Witam, czy ktoś orientuje się, ile kosztuje bilet Lwów- Moskwa i na jakiej stronie najlepiej go zamówić?
  Sprawdzałam na stronie http://gd.tickets.ua/ ale zastanawiam się dlaczego ceny biletów tak wzrosły? Cena biletu w ???? to 413 zł, a ????????? 237zł, czy to możliwe?
  Może ktoś zna inną stronę z tańszym połączeniem?

 52. dexterro says:

  witam, wybieramy się w weekend majowy powspinać się na krymie. w lwowie bedziemy w sobotę.. jako, że uz.gov.ua ciągle jest 'overloaded', zgłaszam się o pomoc. gdzieś jeszcze można bilety zarezerwować, czy to nie ma sensu?
  zawsze po ukrainie jeździliśmy na hura, z tym, że wtedy mieliśmy czasu w bród.. tym razem dzień w plecy będzie odczuwalny. proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *