Ona już nie pracuje, Juszczenko na premiera?

W dniu dzisiejszym, tj. 03 marca 2010 roku parlament ukraiński odwołał rząd ciężko pracującej Julii Tymoszenko. Za odwołaniem rządu głosowało 243 deputowanych z 450 głosujących. Tytuł tego posta nawiązuje do kampanii wyborczej Julii Tymoszenko, o której pisałem tutaj: kampania wyborcza Julii Tymoszenko .  Odchodzi zatem (zapewne chwilowo) najciekawsza i najbarwniejsza postać ukraińskiej sceny politycznej, budząca z jednej strony wielką radość, z drugiej zaś wielki sprzeciw. Odchodzi symbol Ukrainy – piękna kobieta, pełna wdzięku i charyzmy.

Nie martwcie się jednak – to jest rok Julii… jeśli tylko podtrzyma szacunek  wśród 80% wyborców z czasu ostatnich wyborów prezydenckich – wróci wzmocniona i silniejsza.

A tymczasem, skoro jej hasło: „Ona pracuje” stało się nieaktualne i jest już po wyborach oraz skończyły się wszystkie święta – być może nadszedł czas na spokojną pracę dla wszystkich obywateli.

Prezydent Janukowycz już zapowiedział, że pierwszą czynnością parlamentu (Wierchownej Rady Ukrainy) winno być wybranie nowego kandydata na premiera ( w przeciwnym razie Ukrainie grożą przedterminowe wybory parlamentarne). Wiktor Janukowycz jest już po spotkaniach z szefami wszystkich frakcji parlamentarnych oraz ze spikerem (marszałkiem) Wołodymarem Lytwynem.

„Nasza Ukraina” – blok byłego prezydenta Wiktora Juszczenki już zapowiedział, że jest gotowy wejść w koalicję z Partią Regionów  w zamian za stołek premiera dla Juszczenki.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *