Kampania prezydencka Julii Tymoszenko

homepage >> Ukraina

A zatem… kampania prezydencka na Ukrainie idzie pełną parą. Jedyna w całym (jakże doborowym) towarzystwie kobieta – pięknego lica właścicielka Julia Tymoszenko poszła na całość i zamiast przekonywać do siebie nieprzekonanych wyborców (a jest ich sporo) wrzuciła wszystkich kontrkandydatów do jednego worka i zamachnęła się słownie i z wielkim tupetem. Efektem tego jest kampania, widoczna głównie na ulicach Kijowa, skąd prezentuję poniższe fotki (jeśli fotki nie są podpisane oznacza to, że są mojego autorstwa – dozwolone jest pobieranie ze wskazaniem za źródło)

Poniższe zdjęcie przedstawia miejsce pracy premiera Ukrainy (obecnie Julia Tymoszenko). Napis nad ulicą Michaiła Hruszewskiego ma pewnie za zadanie utwierdzać wszystkich petentów Julii w tym, że jest sprawczynią wielkich rzeczy.

Na tak prowadzoną kampanię wyborczą szybko znalazła się odpowiedź w Charkowie (ul.Szewczenki)

Charków ulica Szewczenki, zdjęcie wykonane przez A. Malikowa, foto wzięte z: segodnya.ua

Innym ciekawym rozwinięciem kampanii Julii jest taki obraz (prawda, że twórcze to rozwinięcie?):

zdjęcie wzięte z http://durdom.in.ua

Tym samym obywatele Ukrainy (zarówno konkurencja do stołka na Bankowej jak i zwykli zjadacze chlebka) dali dowód swojego poczucia humoru i twórczo rozwijają myśli wielkiej Pani Pierwszej Minister Gabinetu. Jeśli ten rozwojowy trend się utrzyma do końca roku mamy szansę na niezły kabaret nad Dnieprem.

fotki Artema Bidenko źródło:http://blogs.pravda.com.ua/authors/bidenko/

Oryginalny pomysł na kandydata na prezydencki stołek pochodzi z Lwowa. Na poniższym plakacie widać i odwołanie do Wiktora Janukowycza (trochę siedział w odosobnieniu) i do Julii Tymoszenko (która jeszcze pracuje).

Nie pozostało mi zatem nic innego, trzeba było się dowiedzieć kimże jest Zenyk i czy ma jakiś program;)) długo nie szukałem, Zenyka namierzyłem w lwowskiej Kryjivce – takiej knajpo-spelunie w podziemiach rynkowej kamienicy z magicznym wejściem przez drzwi jakby od szopy.

tu jest post o Zenyku : Zenyk w Kryjivce

a tu jest jedna z anegdot o Zenyku:

6 komentarzy

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *