Janukowycz we Lwowie triumfuje

homepage >> Ukraina

8 października, podczas konferencji prasowej we Lwowie dyrektor Centrum Informacyjnych Problemów Terenów Narodowej Akademii Nauk Ukrainy Petro Żuk poinformował, że w wyniku przeprowadzonych badań opinii publicznej, na pierwszym miejscu według poziomu wsparcia we Lwowie znajduje się: Arsenij Jaceniuk – 15%, na drugim miejscu jest Wiktor Janukowycz z 10% głosów, na trzecim – Wiktor Juszczenko z 9% głosów.
Julia Tymoszenko może liczyć tylko na 8% wsparcia u lwowian, Oleg Tiahnybok na 7%, Serhij Tihipko na 6,5%, Anatolij Hrycenko na6%, Wołodymyr Łytwyn na 4%.
Martwi natomiast wysoka ilość niezdecydowanych i tych, którzy nie zamierzają głosować w wyborach prezydenckich – to aż 35% respondentów.

Janukowycz czując wiatr w żaglach idzie ostro do boju po zwycięstwo, choć do wyborów jeszcze 3 miesiące. Ostatnio zapowiedział (ustami deputowanej Hanny Herman) że po swoim zwycięstwie „rehabilituje ofiary pomarańczowej władzy”.

źródło:   http://tsn.ua/ukrayina/yanukovich-pislya-viboriv-reabilituye-zhertv-pomaranchevoyi-vladi.html

Jeśli dodamy zaś informację o pojawiających się nad Dnieprem plotkach, jakoby Wiktor Juszczenko porozumiał się z Julią Tymoszenko i nie będzie startować w wyborach prezydenckich w styczniu 2010roku może okazać się, że czas przed kampanią wyborczą będzie niezwykle gorący.

O nowościach w ukraińskiej polityce postaram się informować na bieżąco.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *