Informacja turystyczna lato 2011

ceny na Ukrainie 2010

1. Ceny na Ukrainie, stan na lato 2010 (proszę kliknąć w poniższe zdjęcie aby pobrać za darmo PDF)
Uwaga! Raport został przygotowany rok temu (przepraszam za brak aktualizacji, ale ostatni rok był dla mnie bardzo pracowity), ceny latem 2011 roku lekko odbiegają od podanych w raporcie, niestety – z powodu  inflacji są wyższe. Ceny w miejscowościach turystycznych (np. na Krymie)  mogą się znacznie różnić od cen w innych częściach Ukrainy (tzn. zazwyczaj bywają znacznie wyższe z uwagi na sezon turystyczny). Ceny w stołecznych sklepach mogą być wyższe od podanych w raporcie (zależy to w głównej mierze od lokalizacji sklepu oraz jego renomy).

Ceny na Ukrainie sierpień 2010 rok

 

 

[update z marca 2017 roku: raport ten pozostawiam na blogu jako pewnego rodzaju wspomnienie cen, których już nie ma. Zła sytuacja gospodarcza Ukrainy oraz inflacja spowodowały, że ceny podstawowych dóbr i usług są obecnie znacznie wyższe niż w 2010 roku. Pocieszeniem dla polskiego turysty jest fakt, że wartość hrywny względem innych walut spadła dość znacznie i dzięki temu Polacy jadąc na Ukrainę mogą się cieszyć ze względnie przystępnych cen.]

2. Baza kwater prywatnych na Krymie – za darmo i aktualna – dostępna jest tu:  kwatery wakacyjne na Krymie

[update z marca 2017 roku: mimo, że Krym jest obecnie pod jurysdykcją Rosji pozostawiam ten wpis wraz z bazą kwater]

Informery dla turystów

3. Aktualne ceny paliw oraz średnie kursy walut na Ukrainie są prezentowane z w dolnej części bloga – proszę korzystać z informacji podawanych przez automatycznie aktualizujące się informery! Ceny paliw podawane są w euro.

Ponadto polecam:
tanio z Warszawy do Kijowa –> najtańszy dojazd z Warszawy do Kijowa

 

1 Comment

1 Comment

  1. Maria Tomczak says:

    Witam!
    Jadę na Krym we wrześniu, czy ktos zna aktualne ceny produktów spożywczych i cenę gazu na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *