Czy warto jechać na Sylwestra na Ukrainę

Sylwester 2010 za kilkadziesiąt dni, zatem czas najwyższy na planowanie imprezy. Wielu z nas myśli zapewne o wyprawie do Lwowa lub dalej – w Karpaty lub do Kijowa. Powstaje pytanie – czy opłaca się jechać na imprezę sylwestrową na Ukrainę?

Pomijając fakt, że serwis Eskapady wśród przygotowanych imprez sylwestrowych w roku 2010 ma w swojej ofercie wyjazd do Lwowa (tym razem nie będzie to post reklamowy, ale kilka informacji dla wybierających się indywidualnie) uważam, że okres noworoczny na Ukrainie może być cudownym przeżyciem. Sylwestrowo-noworoczny Lwów zachęca do długiego świętowania na ulicach miasta, a wiele sympatycznych knajpek pozwala ogrzać się przy dobrej lwowskiej kawie.

Z korespondencji jaką otrzymuję od czytelników bloga mogę wnioskować, że w okresie świąteczno-noworocznym we Lwowie trudno jest znaleźć dobry i  niedrogi nocleg. Problemem jest często windowanie cen za najem kwatery.

Poniżej przedstawiam kilka adresów, gdzie można znaleźć odpowiednie warunki lokalowe (przy czym im szybciej Państwo nawiążą kontakt, tym większa szansa na znalezienie wolnego miejsca).

Kwatery prywatne:
http://lviv.eu.interia.pl/index.html
http://dom.lviv.ua/
http://www.arenda-kvartir.lviv.ua/
http://doba.ua/ukr/cities/Lvov

Tanie hotele (uwaga, niektóre są daleko od centrum Lwowa):
http://www.hotel-cisar.com/
http://georgehotel.ukrbiz.net/
http://hetman.lviv.ua/en/
http://www.lvivtourist.com/poland.htm
http://www.jockey.uatur.com/index.html
można też próbować w hotelu Lwów – w samym centrum miasta, ale należy się spodziewać warunków zbliżonych do spartańskich.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *