O blogu Ukraina

Pomysł na blog o Ukrainie zmaterializował się w maju 2008 roku w wyniku uzmysłowienia faktu naszej polskiej niskiej świadomości o realiach życia w sąsiadującym z nami kraju. Na początku blog był tworzony w darmowym systemie blogowym google pod adresem: http://ukraina24.blogspot.com/

Mimo braku czasu na stałą aktualizację treści (biję się w własne piersi) zauważyłem, że począwszy od kwietnia 2009r. blog odwiedza codziennie od 40 do 60 unikalnych użytkowników. Przeniesienie bloga na moją własną domenę planowane było już dawno, ale ze względu na nawał pracy oraz bardzo częste wyjazdy służbowe (jestem pilotem wycieczek) oraz prywatne (gdy odpoczynek konieczny) ograniczałem się tylko do zbierania informacji. Teraz – powoli będę te informacje publikować.

Znajomi pytani o to, czy byli kiedykolwiek na Ukrainie zazwyczaj sugerowali, że boją się tam jechać, a jeśli już byli, to najdalej we Lwowie. Dodatkowo – w polskim internecie nie ma zbyt wielu rzetelnych i autentycznych wiadomości z ukraińskiego podwórka, a fakty przedstawiane przez polskie mass media porażają jednostronnością przekazu.   Wiele osób pyta głównie o ukraińskie realia, a pytania typu: „jak tam jest?” są na porządku dziennym.  Pracuję w turystyce i oprócz ciężkiej biurowej pracy pilotuję również wycieczki. Bywam zatem na Ukrainie nie tylko prywatnie, chociaż wyjazdy natury osobistej to nadal lwia część moich podróży nad Dniepr. Lubię spędzać na Ukrainie swój wolny czas, mam tam trochę ukraińskich znajomych.

Mam nadzieję, że mój blog chociaż odrobinkę pokaże, że warto na Ukrainie bywać. Zapraszam serdecznie do lektury oraz do subskrypcji informacji (górna część bloga, po prawej stronie). Bez obaw – otrzymacie tylko informacje opublikowane na blogu, zarówno ważne informacje o Ukrainie jak i moje wspomnienia z podróży lub oferty wyjazdów na wschód… zero spamu, zero dziwnych reklam.

Pozdrawiam

Marek

2 komentarze

2 Comments

 1. Sylwia Kur says:

  Dzień dobry
  Mam 6-letniego syna z MPD szukam dobrego ośrodka rehabilitacyjnego na Ukrainie. Znalazłam tylko w Truskawcu ale tam jest dla nas za drogo a innych nie umiem znaleźć. Czy Pan ze swoją wiedzą i umiejętnościami może nam pomóc i dać namiary na ośrodki rehabilitacji dla dzieci.
  W Polsce jeździmy do NEURON w miejscowości M. Gacno ale tam też ceny poszły w góre
  Dziękujemy za pomoc i Pozdrawiamy
  Sylwia K

  1. Ukraina24 says:

   Witam. Nie wiem czy moja pomoc na coś się zda.
   To, co Pani znalazła w Truskawcu, to pewnie to: http://www.kozijavkin.de/
   Być może sanatorium w Zaleszczykach pomoże (artykuł po ukraińsku: http://vn.20minut.ua/news/153375.html )
   dane adresowe tu: http://www.dcp.org.ua/parents/reabcenter/ternopil
   Doczytałem, że jesz cze zajmują sie leczeniem MPD w Lubiniu Wielkim http://sankurort.ua/uk/sanatorium/22/ lub http://www.karpaty.info/ua/uk/lv/hr/velyky.lyubin… lub http://www.guide.lviv.ua/pol/LW lub http://lubin.in.ua/2008/07/19/velykyj-lyubin-kolo
   Proszę jeszcze przeczytać ten artykuł: http://lecheniedcp.narod.ru/
   Może tu znajdzie Pani jakieś wskazówki: http://www.dcp.com.ua/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *