bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Zwiedzaj Kraków

Zwiedzaj Kraków

zwiedzaj krakow

Każdy, kto udaje się do Krakowa na imprezę sylwestrową winien poświęcić odpowiednią ilość czasu na zwiedzanie zabytków królewskiego miasta. Typową marszrutą turysty jest tzw. "Droga Królewska" , prowadząca od Barbakanu aż do Wawelu - ukazująca najciekawsze zabytki starego Krakowa. Każda pora dnia jest odpowiednia na zwiedzanie Krakowa, w dzień można odwiedzić wiele muzeów krakowskich oraz bezpłątnie wejść do katedry na Wawelu. My polecamy przede wszystkim wizytę w krakowskich podziemiach - w nowoczesnym multimedialnym muzeum ukrytym pod płytą krakowskiego rynku. Tamże w czasie naszej wędrówki po muzealnej wsytawie zaznajomimy się z takimi zagadnieniami jak rola średniowiecznego miasta, poznamy dlaczego kupcy krakowscy bogacili się oraz odkryjemy barwny miejscowy folklor.

Zwiedzaj Kraków z przewodnikiem

nocny kraków

Wielka dowolność w zwiedzaniu miast powoduje, że zaopatrzeni w fachowe (mniej lub bardziej) wydawnictwa: mapy i przewodniki, możemy samodzielnie zwiedzać po obranej wcześniej trasie lub iść po prostu przed siebie, szukając w przewodniku detali napotkanych zabytków.

Aby jednak zrozumieć miasto, zrozumieć jego rozwój przestrzenny i hsitoryczny - warto wynająć przewodnika miejskiego, który odkryje przed nami Kraków, którego nie znajdziemy na kartach najczęściej kupowanych przewodników. Wynajęcie przewodnika miejskiego nie jest bardzo drogie, tym bardziej jeśli składa się na jego usługi kilka osób. Ten trend polskiemu turyście jest jeszcze mało znany, gdyż z uwagi na konieczność "pozornego oszczędzania" rezygnuje się z różnych wydatków. Jednak, jeśli jedziemy do Krakowa z myślą o poznaniu miasta winniśmy z góry założyć konieczność wynajęcia lokalnego przewodnika.

W Internecie jest wiele ogłoszeń i stron internetowych prezentujących wizytówki doskonałych przewodników miejskich po Krakowie, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem naszego prywatnego lokalnego przewodnika. Jeśli decydujemy się na aktywne życie nocne w przestrzeni miasta przewodnik podpowie nam, gdzie najlepiej iść, gdzie smacznie i niedrogo można sie posilić lub też w którym hotelu czy hostelu się zatrzymać. To wiedza, czesto bezcenna dla turystów, której nie będą mieć żadne książkowe przewodniki (ze względu na długi cykl wydawniczy - od zebrania materiału do wydruku).

Kraków jest cudownym miastem, niekwestionowanym liderem w obsłudze ruchu turystycznego w Polsce, warto mieć wspaniałe wspomnienia z sylwestrowego pobytu w Krakowie, po którym oprowadzi nas licencjonowany przewodnik miejski.