bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Sylwestrowe dekoracje

Sylwestrowe dekoracje

sylwestrowe dekoracje

Jeśli planujesz wydać przyjęcie sylwestrowe, upewnij się że jesteś w stanie podjąć się realizacji tego zadania pod względem organizacyjnym. To musi być naprawdę szalona zabawa sylwestrowa, aby twoi uczestnicy jeszcze długo dobrze wspominali imprezę. W tym artykule skupimy się na dekoracjach sylwestrowych.

Proste dekoracje dostępne w wielu sklepach to na przykład konfetti, serpentyny czy kolorowe balony o różnych kształtach, plakaty i dostosowane kolorystycznie papierowe sztućce czy talerzyki. Warto sięgnąć po nie, jeśli ich styl odpowiada naszym wymaganiom. Aby jednak nasz Sylwester na długo powinien pozostać w pamięci, dlatego do tematu dekoracji podejdźmy kompleksowo.

Planowanie Sylwestra.

1. Zaproszenia.
Zacznijmy od przygotowania zaproszeń, bo dekoracyjne i niepowtarzalne zaproszenia są pierwszym ukłonem w stronę gości. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego możesz samodzielnie sporządzić zaproszenia (chociaż jest to czasochłonne a same materiały będą kosztować, możesz też zakupić gotowe zaproszenia - w sieci jest wiele sklepów oferujących autorskie wzory). Jeśli planujesz imprezę tematyczną, postaraj się znaleźć zaproszenie, którego motyw idzie w parze z tematem imprezy sylwestrowej. Jeśli nie zdecydujesz się na wysyłanie zaproszeń, możesz powiadomić o swojej imprezie telefonicznie lub mailowo. W takim przypadku warto przygotować dla gości przemyślne identyfikatory lub pokusić się o stemplowanie nadgarstków gości jakąś wymyślną pieczątką.

2. Dekoracja wnętrza.
Co się tyczy samych dekoracji nie zapomnij o udekorowaniu wejścia. Możesz posiłkować się tutaj ogólnie dostępnymi materiałami, które nie są drogie. Najważniejsze, aby goście już od wejścia poczuli, że są w magicznym miejscu. Jeżeli planujesz nieformalne przyjęcie w pomieszczeniu, gdzie są duże puste ściany , które mogą wydawać się dość przygnębiające postaraj się zrobić dekorację z plakatów, zdjęć i wszelkiego rodzaju sztuki papieru (jeśli robisz imprezę tematyczną, np. parodia gwiazd - możesz śmiało wykorzystać zdjęcia gwiazd z kolorowych gazet).

3. Przyozdobienie stołu.
Podajesz posiłki i napoje w czasie Sylwestra? Pamiętaj, aby miejsce spożywania posiłków było przykryte obrusem nawiązującym kolorystycznie do wystroju wnętrza - podkreśli to końcowy efekt wizualny. Podobny efekt uzyskasz, jeśli kolorystycznie skomponujesz sztućce, talerze, serwetki oraz ozdoby na stole.

4. Oświetlenie i gra świateł.
Jako dekoracje sylwestrowe doskonale sprawdzają takie materiały jak bibuła (kwiaty z bibuły będą doskonałą dekoracją stołu), odpowiednie naczynia szklane służące za świeczniki (w sklepach z wyposażeniem wnętrz można dostać ciekawie zdobione szkło idealne na świeczniki). Pamiętaj również o oświetleniu wnętrza - ciekawy efekt daje subtelne światło boczne, koniecznie kolorowe (łatwo to zrobić, stosując domowej produkcji papierowe czy tekturowe lampiony). Wiele rzeczy można kupić na Allegro, w sklepach z rzeczami za 3, 4 czy 5 złotych lub wyszperać na babcinym strychu.