bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Sylwester na Placu Konstytucji

Sylwester w Warszawie na Placu Konstytucji

Sylwester Warszawa Plac Konstytucji

Już po raz kolejny w centrum stolicy mieszkańcy oraz goście mogą wziąć udział w miejskiej plenerowej imprezie sylwestrowej pod nazwą: "Sylwestrowa moc przebojów - Zakochaj się w Warszawie". Impreza zaplanowana została w godzinach od 20.00 wieczorem 31 grudnia 2012 r. i trwać ma około 6 godzin na pl. Konstytucji i na ul. Marszałkowskiej
Tematem muzycznym wiodącym Sylwestra w Warszawie w 2012 roku będą najbardziej znane hity dyskotekowe lat 70, 80 i 90, a wystąpią m.in.: Maciej Maleńczuk, De Mono, Feel, Volver, Zakopower, Kora, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Afromental, Ewa Farna, Big Cyc, Weekend i ukraińska Mirami.
Warszawską sylwestrową imprezę plenerową poprowadzą Paulina Sykut i Maciek Rock, towarzyszyć im będą Maciej Dowbor, Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz. Tradycyjnie transmisję z imprezy będzie można obejrzeć w Polsacie. Nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni - to już tradycja miejskiej imprezy sylwestrowej w Warszawie.
To ważne i wielkie widowisko jest organizowane przez władze Warszawy już od kilku lat. Dzięki temu dziesiątki tysięcy ludzi może sie bawić przy dźwiekach znanych i lubianych przebojów polskiej i światowej muzyki. W poprzednich edycjach warszawskiego miejskiego Sylwestra wzięli udział m.in.: Golec uOrkiestra, Kombi, Blue Cafe, Boys, Maryla Rodowicz, Dżem, De Mono, Big Cyc, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Iwona Węgrowska, Natalia Lesz czy legenda polskiej muzyki lat 80-tych Lady Pank.

Informacje praktyczne

Sylwester Warszawa pokaz sztucznych ogni

Konstrukcja sceny jest przygotowywana już od pierwszych dni grudnia, w okresie poświątecznym następują zmiany w organizacji ruchu pojazdów oraz zmiany w komunikacji miejskiej (sprawdź aktualne informacje na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej na stronie www.ztm.waw.pl.
W związku z masowością imprezy nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać prawie 1 000 pracowników ochrony, wspomaganych przez patrole piesze policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy (patrole umundurowane będą chronić przestrzenie przyległe do terenu imprezy masowej).

zdjęcia z tego artykułu pochodzą z: www.um.warszawa.pl