bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Przepis na udanego Sylwestra

Sylwester w domu

sylwester catering

Chcesz zorganizować imprezę sylwestrową w domu? Masz sporo znajomych i chcecie we własnym towarzystwie spędzić sylwestrową noc? Ten artykuł jest dla Ciebie.
Na początku trzeba zadbać o program imprezy, wyżywienie w trakcie, napoje oraz o udekorowanie domu/mieszkania, gdzie impreza będzie się odbywać. Nie licz na swoich gości, większość z nich przyjdzie na tak zwane "gotowe", zatem jako organizator imprezy pomyśl o tym, aby wcześniej wszystko było zorganizowane.

Sylwestrowe gry towarzyskie

sylwester w domu

Sylwester w domu to doskonały czas na zorganizowanie gier towarzyskich, innych niż powszechnie znane kalambury czy karaoke. To sposób na urozmaicenie każdego programu sylwestrowego, zarówno popularnej imprezy prywatnej (tzw. "domówki"), jak i wielkiej imprezy zorganizowanej. Oto kilka pomysłów, które można wykorzystać w czasie Sylwestra w domu. Pomysły te mogą zostać zrealizowane bez względu na grupę wiekową uczestników oraz na ilość osób, a osoba organizująca imprezę powinna czuwać nad prawidłowym przebiegiem zabawy.
Przebieranki.
Dzielimy uczestników na dwie grupy (jeśli jest wielu uczestników, możemy wyłonić spośród nich reprezentantów). Obie grupy (lub reprezentanci) konwersują ze sobą przez kilka minut w celu wspólnej wymiany myśli, opinii, itp. (organizator proponuje przykładowe tematy do dyskusji, ale w grze chodzi oczywiście o to, by rozmówcy z obu grup przyjrzeli się sobie dokładnie, o czym organizator niekoniecznie musi wspominać). Grupa A zostaje w pokoju, a grupa B zostaje odprawiona do drugiego pomieszczenia, gdzie dokonuje wymiany elementów odzieży i / lub akcesoriów typu biżuteria/ozdoby. Po upływie kilku minut drużyna B wchodzi do pokoju i zespół A musi odgadnąć zmiany, które nastąpiły w ubiorze członków grupy B.
Po tej konkurencji, zespół A wychodzi z pokoju na kilka chwil by dokonać zmian. Ponieważ zespół B oczekiwać będzie dalszego ciągu przebieranek należy utrudnić mu zadanie (tak jak we wcześniejszym przypadku zespołu A, który nieoczekiwanie musiał popisać się swoją spostrzegawczością) i zespołowi wychodzącemu z pokoju (w naszym przypadku zespołowi A) nakazać zmianę swoich fryzur. Po tej zmianie zespół A wchodzi do pokoju, a grupa B odgaduje jakie zmiany nastąpiły w wyglądzie członków grupy A. Drużyna, która odgadnie najwięcej poprawnych odpowiedzi, wygrywa.
Gry planszowe.
Niektórzy z nas pamiętają gry planszowe z dzieciństwa, a ich nazwy np. "Fortuna", czy "Chińczyk" są nieśmiertelne i przywołują w nas wspomnienia z dziecięcych lat. Czy zatem gry planszowe w sylwestrową noc ożywią zabawę i dostarczą wielu wartych zapamiętania (i udokumentowania fotograficznego) chwil?
Przykładowo gra "Palce w pralce", w której gracze klaszczą w rytm klasycznego utworu We Will Rock You i jednocześnie pokazują gesty, które mają na swoich kartach, w ten sposób przekazując kolejkę dalej dostarcza wielu wspaniałych i śmiesznych chwil.
W grze planszowej "Szał Ciał" należy podkręcić muzykę i pokazać co się potrafi (potrzebny jest odtwarzacz muzyczny). Gracze w trzech drużynach rywalizują o miano najlepszych szalonych tancerzy - odtwarzają w grupach dziwaczne tańce, których choreografię wyznaczają pojawiające się karty.