bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Organizacja imprezy sylwestrowej

Organizacja imprezy sylwestrowej

organizacja imprezy sylwestrowej

Sylwester zbliża się bardzo szybko i wielu ludzi szuka ciekawych (a może i lekko zwariowanych) pomysłów na noc sylwestrowo-noworoczną. Warto tę noc spędzić w wyjątkowy sposób, nawet jeśli nie decydujesz się na zakup imprezy sylwestrowej na stronie Eskapady.com. To jedyna noc w roku, która wprawia nas w szaleństwo, zatem dajmy się temu szaleństwu nieść.
Podejmując się organizacji imprezy sylwestrowej musisz wiedzieć, że swoim gościom musisz dać mnóstwo zabawy, energii oraz poczucia szczęśliwości. Opinia gości jest zawsze ważna, dlatego przed organizatorem stoi szereg zadań do wykonania, począwszy od wymyślenia motywu przewodniego imprezy, poprzez opracowanie zaproszeń, skończywszy na cateringu i napojach.

W tym artykule pomożemy zaplanować jedną z najlepszych sylwestrowo-noworocznych imprez, przed tym warto ująć w pewne organizacyjne ramy kilka spraw ogólno organizacyjnych. Dobrze by było, aby niżej wymienione uwagi zostały zrealizowane przez obie strony - organizatora oraz uczestników, gdyż wtedy sukces imprezy będzie zależeć od wszystkich w nią zaangażowanych.

Przygotowania do Sylwestra

1. Koordynacja kolorystyczna imprezy.
Być może myślisz, że jest to dziecinne i łatwo sobie z tym poradzisz? Być może machniesz ręką uznając to za drobiazg i nie przyłożysz do tego większej uwagi? Po pierwsze przy organizacji imprezy ważne jest opracowanie szczegółów, zatem jeśli przyjmujesz określony motyw tematyczny, ważne jest to, by uczestnicy wiedzieli w jaki sposób się ubrać oraz jak kolorystycznie dopasować stroje. Pewne kolory będą pasować bardziej niż inne, dla przykładu, jeśli chcesz przygotować imprezę sylwestrową w stylu lat dwudziestych XX wieku zasugeruj uczestnikom, by swoim ubiorem oraz kolorystyką dopasowali się do klimatu tego okresu.

2.Kostiumy i ozdoby.
Chcesz, aby goście naprawdę pomyśleli i włożyli energię w swoje ubiory? Użyj charakterystycznego motywu, którego elementami winna być zarówno odzież jak i pasujące do niej ozdoby. Na przykład poinformuj gości, że powinni mieć coś, co podkreśla żywioły - wiatr, ziemia, ogień lub woda. Zobaczysz, że uczestnicy będą starać się wymyślać unikalne sposoby ozdobienia swoich sylwestrowych kreacji, a w czasie imprezy sylwestrowej wspólnie możecie świetnie spędzić czas przy odgadywaniu żywiołów oraz ocenianiu efektów rękodzielniczej pracy.

3. Zaproszenia.
Przygotowując tematyczną imprezę sylwestrową można pokusić się o przygotowanie nietypowych, ale nawiązujących do tematu imprezy zaproszeń. Takie zaproszenia należy wysłać odpowiednio wcześnie (nawet na początku listopada), aby nasi znajomi mieli odpowiedni zapas czasu na podjęcie przygotowań. W zaproszeniach warto poinformować naszych gości o czekających ich atrakcjach, co spowoduje ich większą ciekawość oraz zdecydowanie podniesie prestiż naszej zabawy.

4. Menu oraz alkohole.
Przygotowując imprezę tematyczną zwróćmy uwagę na odpowiedni dobór pozycji menu. Tworząc menu podkreślmy indywidualny, autorski charakter imprezy, być może warto zawczasu przetestować kilka receptur, by odpowiednio wcześnie wyeliminować te, które nie będą pasować do tematu wiodącego.
Alkohole - ich wybór oraz sposób podania mogą również pomóc nam odnieść sukces. Odrzućmy typową dla polskich imprez sylwestrowych konsumpcję czystej wódki w formie czystej lub w formie drinków rozcieńczonych Coca Colą. Tutaj (w dobie funkcjonowania wielu sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz) mamy wielkie pole do popisu - wymyślne kieliszki czy karafki będą podkreślały wyjątkowość Sylwestra.