bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Nowy Rok

Nowy Rok

nowy rok

Sylwester to ostatni dzień roku. Tego dnia spoglądasz wstecz i zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w tej samej sytuacji niż rok temu. Dokonujesz przeglądu wydarzeń mijającego roku, analizujesz je i zastanawiasz się, ile dokonało się w życiu zmian. A zatem jaki ten mijający rok był dla ciebie? Czy to był jeden z tych, o których warto wspominać i pielęgnować zebrane w nim sukcesy? Czy dobra passa się chwilowo odwróciła i trzeba przeczekać złe chwile?

Poświęć trochę czasu, usiądź wygodnie, w rękę weź długopis i zapisz na kartce wszystko to, co jest warte zapamiętania w mijającym roku. Pielęgnuj swoje osiągnięcia, obojętnie czy są duże lub małe. Ciesz się nimi i uczyń wszystko, by dały dobre owoce w przyszłości, a Nowy Rok rozpoczął się przyjemnie i bez zaszłości.

Noworoczne postanowienia.

Pamiętaj, że nawet te rzeczy, o które chcesz wymazać ze swojej pamięci, winny dać wskazówkę, jak unikać spraw mniej przyjemnych, te rzeczy zapisz na innej kartce by zrozumieć przyczyny chwilowych niepowodzeń. Przeanalizuj je, pomyśl jakie wnioski na przyszłość można wyciągnąć i schowaj kartę głęboko lub nawet wyrzuć ją - wkraczasz w następny rok wewnętrznie (i samodzielnie) oczyszczony i gotowy do nowych, wspaniałych osiągnięć na miarę twoich możliwości i marzeń. Niepowodzenia uczą walki o lepsze.

Wieczorem, gdy zabawa sylwestrowa będzie trwać w najlepsze, będziemy rozkoszować się podniosłą atmosferą imprezy (patrząc na innych będziemy wiedzieć, że potrzeba nam dobrej zabawy). Ta magiczna atmosfera sylwestrowych przyjęć sprzyja mądremu i trochę idealistycznemu planowaniu własnej przyszłości. Przyjmuj życzenia od innych i sam się dziel radosną atmosferą składając życzenia swoim współtowarzyszom. Baw się świetnie i w takiej atmosferze powitaj rok, który (w co sam musisz wierzyć) będzie rokiem wielkich czynów (takich jak wielkie zmiany w życiu osobistym czy zawodowym).

A gdy już w Nowy Rok nabierzesz sił po sylwestrowych szaleństwach zacznij spisywać swoje marzenia na kartkę papieru, przeczytaj je i zapamiętaj, po czym kartkę schowaj głęboko z perspektywą samodzielnego rozliczenia dokonań w następnego Sylwestra.

Symbolicznie Nowy Rok oznacza odnowienie życia, a zwyczaje i praktyki związane z nadejściem kolejnego roku, choć zmodyfikowane przez wieki, mają jeszcze swoje charakterystyczne odmiany widoczne w sposobie celebrowania tego święta. Dostajemy nowy kredyt na życie - tylko od nas zależy, czy spełnimy nasze marzenia i pragnienia, wypowiedziane w czasie wznoszenia toastu.