bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Imprezy w Krakowie

Imprezy w Krakowie

krakowskie szopki

Odwiedzając Kraków mamy pewność, że trafimy na jakąś imprezę kulturalną, ciekawą wystawę muzealną lub spontaniczny happening zorganizowany przez krakowskich żaków. Kraków, a szczególnie Stare Miasto, to centrum wydarzeń związanych z kulturą, historią, sztuką o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Wiele imprez czy wystaw odbywa się w mieście cyklicznie, część zaś okazjonalnie.
Odwiedzając Kraków w okresie świąteczno-noworocznym nie sposób nie powiedzieć o trzech imprezach: wystawie krakowskich szopek bożonarodzeniowych (Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Krakowską organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) - warto dodać, że w 2012 roku odbył się 70 Konkurs Szopek Krakowskich, jarmarku świątecznym na rynku głównym (Targi Bożonarodzeniowe) i imprezie sylwestrowej dla mieszkańców i gości królewskiego miasta.

zdjęcie pochodzi ze strony: www.mhk.pl

Studenckie życie w Krakowie

studenckie życie w krakowie

Studenckie życie to wspaniały i niezapomniany czas kształtowania się dorosłego człowieka połączony z szaleństwem studenckich imprez w klimacie swobody i radości. Każdy, kto studiował i miał okazję mieszkać w akademiku wspomina te czasy z łezką w oku.

Wielu młodych ludzi decyduje się na studia w Krakowie, mieście znanym z przychylnego stosunku do twórczości i swobody wyrażania artystycznych myśli. Kraków jest też idealnym miejscem pełnym rozrywek i pozytywnych inspiracji dla młodych ludzi. Dzięki temu wpaniałość Krakowa polega również i na tym, że studenci tworzą miejską kulturę nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich mieszkańców i gości, którzy z roku na rok coraz częściej wybierają gród Kraka na miejsce spędzenia swoich wakacji czy wolnych dni. Kraków jest miastem niezwykłej historii, nie brak w nim wspaniałych miejsc, które związane są z polskością i polska kultura, zatem i ruch kulturalny krakowskich żaków idealnie wpisuje się w ten schemat.
Młodzi ludzie wybierając Kraków jako miejsce studiowania znajdą w nim również wspaniałe dyskoteki, w których mogą bawić się na często organizowanych koncertach, mogą ponadto uczestniczyć w znanych w całej Polsce festiwalach. Liczne teatry, galerie czy opera przyciągają bogactwem propozycji oraz wielkimi nazwiskami głównych aktorów. Wszystko co jest atrakcyjne w Krakowie powstaje nie tylko z myślą o turystyce lecz także z myślą o studentach którzy są przecież przyszłością dla miasta.

A zatem drogi Turysto - jeśli Twoje ścieżki zaprowadzą Ciebie do Krakowa w dowolnym sezonie akademickim bądź pewny, że spotkasz grupę młodych osób, dla których współczesna sztuka przez nich samych tworzona jest środkiem wyrazu głębszych myśli, także na tematy aktualne.