bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Imprezy tematyczne

Imprezy tematyczne

imprezy tematyczne

Poniżej podajemy niektóre z najbardziej zabawnych sylwestrowych imprez tematycznych, modnych ostatnimi czasy na świecie, które można wykorzystać przy organizacji własnej imprezy lub dostosować do swoich oczekiwań czy preferencji.

W tym artykule pomożemy zaplanować jedną z najlepszych sylwestrowo-noworocznych imprez. Przedstawimy propozycje najbardziej ekscytujących tematów przewodnich i gier towarzyskich, które można uwzględnić w planowaniu wystrzałowego Sylwestra.

Sylwestrowe imprezy tematyczne

1. Sylwester w stylu lat dwudziestych.
Klimat ten łatwo można zrozumieć, oglądając stare, kultowe produkcje filmowe, amerykańskie, czy nawet polskie, jak chociażby nieśmiertelny film "Vabank" w reż. Juliusza Machulskiego. Innymi słowy mężczyznom wystarczy założyć garnitur, wrzucić kapelusz na głowię, mieć w pogotowiu cygaro, wyhodować wąsik a la Charlie Chaplin i gotowe. Panie, znane ze swojej pomysłowości, raczej nie będą mieć problemu z doborem odpowiedniej kreacji oraz makijażem w stylu lat dwudziestych ubiegłego roku. Wybierając ten motyw jako przewodni uczestników ogarnie klimat rodem z ówczesnych dansingów i starego kina. Przygotujcie się więc na wielogodzinne pląsy w rytmach swingu i jazzu.

2.Sylwester w stylu lat pięćdziesiątych (lub sześćdziesiątych, siedemdziesiątych).
Moda na styl ubioru z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych nie przemija. Nawet teraz możemy znaleźć wiele ciekawych strojów nawiązujących do lat radości i szczęścia drugiej połowy XX wieku. Nie będzie tez problemu z doborem muzyki - rock and roll, mambo, cha-cha czy popularne zwłaszcza w Polsce dwa na jeden to charakterystyczne tańce okresu powojennego. A gdy do tego dodamy muzykę puszczaną z gramofonu i czar starych winylowych płyt odnalezionych cudem gdzieś na strychu - sukces imprezy gwarantowany. Pamiętajmy również o strojach - pierwszych dżinsach z szafy własnej mamy, czy koszulach non iron.

3. Parodia gwiazd show biznesu (polityki).
Nie da się ukryć, od lat pięćdziesiątych XX wieku żyjemy w społeczeństwie informacyjnym i dla wielu ludzi życie gwiazd (tych wielkich ikon popkultury) stało się czymś w rodzaju kultu. Fascynujemy się życiem celebrytów, profesjonalnym warsztatem aktorskich potęg czy codziennością polityków. Na tej podstawie można stworzyć wspaniałą sylwestrową oprawę, a goście będą mieć wspaniałe wspomnienia. Wystarczy, że uczestnicy wejdą w role gwiazd estrady, kina, teatru czy polityki i niczym Szymon Majewski w swoim show zaczną prezentować walory (i wady) tych gwiazd. Taka prezentacja może być też tematem sylwestrowego quizu z nagrodami - uczestnik parodiuje gwiazdę, a pozostali zgadują kogo naśladuje.

4. Wszędzie lód.
Zima kojarzy nam się z zimnem, mrozem i lodem. W europejskich krajach strefy umiarkowanej wszystkiego powyższego jest (zazwyczaj) pod dostatkiem, dlatego imprezy kojarzą się nam z ciepłem. Być może warto iść pod prąd i przygotować Sylwestra na przekór wszystkim dobrym radom. Cóż jest nam potrzebne? Jeśli umiemy i mamy taką możliwość, możemy przygotować miejsce zabawy tak, by wyglądało na pałac Królowej Śniegu: płatki śniegu, przywdziewające przeróżne kształty i wyglądające jak żywe, ściany pomieszczenia ze śnieżnej zawiei, a okna i drzwi z ostrych wiatrów, zaś oświetlenie przypominałoby światło zorzy polarnej, dającej ten niespotykany blask świateł przyrody.