bg
Jesteś tu: Sylwester    ›››    Catering w Sylwestra

Catering w Sylwestra

sylwester catering

Przygotowując imprezę sylwestrową w kwestii cateringu liczmy raczej na siebie (możemy również zamówić caterign w wyspecjalizowanej firmie, przy czym w takim wypadku musimy się liczyć z większymi kosztami, jesli zatem decydujemy się na takie rozwiązanie nie bójmy się oznajmić gościom o tym, że będziemy organizować dobrowolną składkę za dostarczone wyżywienie). Przygotujmy przynajmniej jedno ciepłe danie główne, które podamy około godziny 21 oraz gorącą przekąskę (może to być zupa, idealnie nadaje się gulasz lub tzw. danie jednogarnkowe) po północy.
Pamiętajmy, że goście dotrą do nas z czasem odległych miejsc - zatem będą głodni. Niech ten pierwszy gorący posiłek będzie bardzo treściwy, zaspokoi on głód oraz szybko uśmierzy uczucie zimna.
Jeśli przewidujemy alkohol na imprezie postarajmy się zadbac o dużą ilość zimnych przekąsek mięsnych, serowych i warzywnych. Zakąski powinny być cały czas dostępne - dlatego warto przygotować miejsce, gdzie taki bufet mógłby się pojawić.
Pamiętajmy również o owocach - w czasie sylwestrowych tańców wiele wypocimy, ważne jest to, aby regularnie dawkować wodę (najlepiej mineralną) i witaminy oraz sole mineralne zawarte w owocach.
Wszystkie sylwestrowe potrawy możemy zrobić samodzielnie lub jeśli mamy zaufanie do naszych gości, możemy podzielić zadania na poszczególne osoby.

Sylwestrowe alkohole

sylwestrowe alkohole

Sylwester w domu nie obejdzie się bez wyboru alkoholi, te zaś powinny byc kupione przez gości, tak aby powstał quasi bar, w którym różnorodność alkoholi oraz możliwość skomponowania ciekawych drinków była mocnym punktem sylwestrowej imprezy. O północy tradycyjnie podajemy wino musujące (bogatsi zaś oryginalnego francuskiego szampana), pamiętajmy aby było ono dobrze schłodzone.
Pamiętajmy o zapasie czystych kieliszków.

Napoje bezalkoholowe

Wydaje się, że sprawa jest jasna - trzeba zabezpieczyć odpowiednią ilość napojów bezalkoholowych, zarówno wody mineralnej jak i soków. Dodatkowo warto mieć pod ręką kawę i herbatę (plus dodatki do gorących napoi: cytryna, mleko, cukier, słodzik)

Kultura spożywania alkoholu

O kulturze picia alkoholu wiele się mówi, zatem my tylko zasygnalizujemy problem. Po pierwsze - unikać mieszania alkoholi (wyjątek można zrobic dla lampki wina musującego, pamiętajac jednak że szybko uderza do głowy). Po drugie - alkohol należy popijać najlepiej wodą i uzupełnić stan wody w organizmie pomiędzy kolejnymi toastami. Po trzecie - alkohol lubi być traktowany przekąską, nie bój się zatem wziąć z zimnego bufetu przekąskę.