Nowe strony internetowe – Ukraina

Witam serdecznie.

Pojawiły się już w Internecie nowe strony internetowe dotyczące podróży na Ukrainę.

Aktualne rozkłady jazdy pociągów na Ukrainie, ceny najpopularniejszych biletów kolejowych oraz możliwość zamawiania / zakupu biletów –> strona bilety kolejowe Ukraina  (strona jest w pełni funkcjonalna, rozkłady jazdy i ceny aktualne).

Nowa wersja strony informacyjnej o Ukrainie: wiadomości o Ukrainie (strona jest w trakcie uzupełniania treści). Blog, na którym obecnie Państwo się znajdują nie będzie dalej rozwijany (pojawią się tu jedynie informacje dot. nowych treści publikowanych na innych naszych stronach www).

 

Bilety kolejowe Ukraina

Bilety kolejowe SEZON 2013

NOWA STRONA WWW: http://biletykolejowe.ukraina.edu.pl/

Na nowej stronie znajdą Państwo aktualne rozkłady jazdy pociągów na Ukrainie wraz z cenami biletów. Zapraszam na stronę: bilety kolejowe Ukraina

UWAGA! Załatwiamy również bilety kolejowe na pociągi w Rosji oraz jadące z Białorusi. Nie załatwiamy biletów na pociągi jadące z Polski na wschód (z tym trzeba się zwracać do PKP Intercity).

Lato to okres wzmożonych wyjazdów wakacyjnych, w tym na Ukrainę. Nie wszyscy z Państwa są w stanie kupić bilety kolejowe na Ukrainie zatem z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy uruchamiam możliwość nabycia biletów za dodatkową opłatą. Bilety będzie można odebrać we Lwowie, albo zostaną dostarczone do Państwa (kurierem lub listem poleconym priorytetowym).

Ceny za usługę zależne są od ilości zamawianych biletów kolejowych, stopnia skomplikowania zamówienia (np. opracowanie alternatywnej trasy przejazdu czy też zakup biletów z różną datą) i sposobu odbioru biletów.

UWAGA! Od kwietnia 2013 roku bilety kolejowe na Ukrainie są biletami imiennymi – oznacza to, że wysyłając do nas zgłoszenie powinni Państwo nadesłać również imiona i nazwiska pasażerów (bez danych z paszportu)

 

Z Warszawy do Lwowa już za 50 PLN

W dobie ciągle drożejących przejazdów komunikacją publiczną (bilet Warszawa – Lwów kosztuje obecnie 90 PLN) i w dobie ciągłego ograniczania połączeń kolejowych na trasie Warszawa – Przemyśl (zlikwidowano połączenie przez Lublin i Leżajsk, pozostawiając jedynie połączenie bezpośrednie przez Kraków)  ciekawostką może być możliwość dojazdu do Lwowa już za 50 PLN.

Aby skorzystać z tej ciekawej oferty należy na stronie http://polskibus.com kupić bilet z Warszawy do Lublina (można kupić bilet już za 5 PLN), przy czym należy kupić bilet na kurs poranny: wyjazd z Warszawy (Metro Wilanowska) o godz. 7:15. Autobus przyjeżdża do Lublina o 10:30.

O godzinie 11:00 z Lublina do Lwowa wyjeżdża ukraiński autobus, przejazd którym kosztuje 45 PLN. Bilety można kupić w kasie na dworcu PKS Lublin.

Więcej informacji o kursach z PKS Lublin: http://web.pkswschod.pl/kontakt.php (informacja lub kasa międzynarodowa)

Likwidacja dworca PKS Stadion w Warszawie

Z dniem 01 września 2011r. uległ likwidacji dworzec PKS Stadion w Warszawie, z którego można było wygodnie wyjechać na wszystkie kierunki wschodnie.

Z informacji uzyskanych przeze mnie wynika, że pasażerowie chcący pojechać na Ukrainę muszą skorzystać z Dworca Zachodniego PKS Warszawa. To samo dotyczy wszystkich tych, którzy udają się w kierunku Kaliningradu.

W przypadku pasażerów udających się do Brześcia Białoruskiego marszrutką białoruską – w dniu 02.09 marszrutka nadal oczekiwała na pasażerów na dworcu PKS Stadion. W celu uzyskania aktualnej informacji na temat tego kursu proszę dzwonić do Brześcia: http://av.brest.by/contacts.htm

Niestety, nie udało mi się naocznie stwierdzić, czy autobusy powracające z Ukrainy nadal zatrzymują się gdzieś w rejonie byłego dworca PKS Stadion.

Zmianom od 01 września towarzyszył dość duży chaos wśród podróżnych, którzy błąkali się pomiędzy terenem byłego dworca a pętlą autobusową przy Dworcu Wschodnim (od strony ul. Lubelskiej).

Dodatkowo pragnę zauważyć, że na przystankach, skąd wyruszają autobusy na Ukrainę, Białoruś czy do Rosji nie było żadnych informacji o zmianach w języku rosyjskim, ukraińskim czy białoruskim. Winę za to ponosi dotychczas zarządzający obiektem, czyli PKS Warszawa.

Informacja turystyczna lato 2011

1. Ceny artykułów spożywczych na Ukrainie, stan na lato 2010 (proszę kliknąć w poniższe zdjęcie aby pobrać za darmo PDF)

Ceny na Ukrainie
Uwaga! Raport został przygotowany rok temu (przepraszam za brak aktualizacji, ale ostatni rok był dla mnie bardzo pracowity), aktualne ceny nieznacznie odbiegają od podanych w raporcie, niestety – z powodu szalejącej inflacji są wyższe. Ceny w miejscowościach turystycznych (np. na Krymie) mogą się znacznie różnić od cen w innych częściach Ukrainy (tzn. zazwyczaj bywają znacznie wyższe z uwagi na sezon turystyczny).

2. Baza kwater prywatnych na Krymie – za darmo i aktualna – dostępna jest tu: noclegi Krym

3. Aktualne ceny paliw oraz średnie kursy w kantorach na Ukrainie są prezentowane z prawej strony bloga – proszę korzystać z informacji podawanych przez informery!

4. Bilety kolejowe na Ukrainie – w dniach 7 – 22 sierpnia pilotuję grupy turystyczne, w związku z powyższym kontakt ze mną może być utrudniony (czytaj: lepiej załatwić bilety wcześniej).
12-21 sierpnia przebywam służbowo na Ukrainie – bez dostępu do internetu. Polski numer telefonu będzie wyłączony.

Ponadto polecam:
poniżej 100 PLN do Kijowa –> najtańszy dojazd do Kijowa

Pozdrawiam wszystkich podróżników i mam nadzieję, że Wasze wyprawy na Ukrainę będą udane i dobrze wspominane.

Aktualne informacje dot. podróży na Krym

[post został uaktualniony 20.07.2011]

W tym roku trudniej jest spontanicznie zaplanować wycieczkę na Krym. Bilety kolejowe na pociągi z Lwowa do Symferopola znikają jak ciepłe bułeczki, bywa że w dniu rozpoczęcia przedsprzedaży (45 dni przed kursem pociągu) wszystkie miejsca kupejne (sypialne, czteroosobowe) oraz większość płackartnych (miejsca do leżenia w boksach sześcioosobowych) są w zasadzie wyprzedane.

Poniżej przestawiam informację dot. wolnych miejsc w bezpośrednich pociągach na trasie Lwów – Symferopol. Stan podaję na dzien 20.07.2011, godzinę 19:00 czasu polskiego (sprawdzany okres do 31 sierpnia)

Ilość wolnych miejsc:
11.08 – 6 kupejnych,
12.08 – 6 kupejnych,
13.08 – 5 kupejnych,
14.08 – 8 kupejnych,
15.08 – 6 kupejnych,
16.08 – 16 kupejnych,
17.08 – 21 kupejnych, 68 płackart
18.08 – 38 kupejnych, 120 płackart
19.08 – 39 kupejnych, 108 płackart
20.08 – 27 kupejnych, 116 płackart
21.08 – 75 kupejnych, 164 płackart
22.08 – 53 kupejnych, 199 płackart
23.08 – 103 kupejne, 289 płackart
24.08 – 28 kupejnych, 270 płackart
25.08 – 32 kupejnych, 316 płackart
26.08 – 87 kupejnych, 260 płackart
27.08 – 77 kupejnych, 361 płackart
28.08 – 113 kupejnych, 232 płackarty
29.08 – 130 kupejnych, 251 płackart
30.08 – 128 kupejnych, 357 płackart
31.08 – 147 kupejnych, 386 płackart

Uwagi do powyższego zestawienia:
1) stan miejsc aktualny na dzień wykonania zestawienia,
2) w przypadku gdy w zestawieniu nie ma konkretnego dnia, oznacza to że albo nie ma w ogóle biletów, albo pozostały jedynie miejsca w wagonach luks – cena ok. 280 PLN za osobę,
3) stan na dany dzień oznacza, że tyle jest miejsc we wszystkich pociągach bezpośrednich na trasie Lwów – Symferopol (3 pociągi na dobę),
4) w przypadku miejsc płackartnych – oznacza zazwyczaj, że wybór dotyczy tych najgorszych lokalizacji: miejsc bokowych górnych

W przypadku chęci podróży na Krym w terminach, w których nie ma miejsc polecam:
1) dla osób mieszkających z rejonie Lublina, Radomia, Warszawy, Poznania i Pomorza oraz Warmii – skorzystanie z opcji przesiadki w Kijowie,
2) dla osób z południa Polski – dojazd na Krym z przesiadką w centralnej Ukrainie (trwa to ok. 2 godz. dłużej, kosztuje podobne pieniądze).
Telefon kontaktowy w sprawie biletów: +48 662 529 900
maile z zapytaniami dot. biletów:    BILETY KOLEJOWE UKRAINA

Bilety kolejowe na Ukrainie

Zaczął się sezon wakacyjny na Ukrainie, miejsca w pociągach jadących w popularne kierunki wypoczynkowe są zazwyczaj już zajęte i często pierwszego dnia sprzedaży biletów nie ma już wolnych miejsc w wybranych wagonach, np. w kupejnych (przedsprzedaż rozpoczyna się na 45 dni przed wyjazdem pociągu). Pozostałe miejsca są wykupywane w ciągu kilku najbliższych dni i okazuje się że na 3 tygodnie przed wyjazdem pozostają do dyspozycji po 2-4 miejsca w pociągu, zazwyczaj nie obok siebie – co jest niekoniecznie dobrą informacją dla tych, którzy chcą podróżować w grupie.

Możemy zaradzić w tej sytuacji kierując Państwa na Krym z przesiadką w centralnej Ukrainie – zazwyczaj taka podróż trwa ok. 2-3 godziny dłużej niż w przypadku pociągów bezpośrednich, często jej koszt jest porównywalny, zatem nie tracą Państwo zbyt wiele cennego czasu, a co najważniejsze – pojawia się szansa na podróż w dobrych warunkach i z rezerwacją miejsc obok siebie.

Osoby podróżujące z okolic Warszawy i Lublina zachęcam do omijania Lwowa w drodze na Krym i skorzystania z opcji przesiadki w Kijowie.

Szczegóły połączeń są każdorazowo przeze mnie sprawdzane po otrzymaniu zapytania mailowego z podaniem terminu podróży, ilości osób, typu wagonu oraz relacji pociągów (kierunku wyjazdu).

Zamawiać bilety można poprzez ten formularz:

http://eskapady.com/ukraina/index.php/bilety-kolejowe-ukraina/

Przewodnik po Kamieńcu Podolskim

Jeśli będziecie Państwo w Kamieńcu Podolskim warto wziąć polskojęzycznego przewodnika, który z pasją opowie o mieście – historii, zabytkach, współczesności. Z czystym sercem mogę polecić Pana Aleksandra, który oprowadza moje grupy po Kamieńcu Podolskim i ma przebogatą wiedzę na ten temat. Ceny za usługę przewodnicką kształtują się od 25 EUR za 4,5 godzinne oprowadzanie.

Dodatkowo Pan Aleksander może oprowadzić po miejscowościach:
Bakota, Kitajgród, Chocim, Okopy Św. Trójcy, Dzwiniaczka, może załatwić rejs statkiem po Dniestrze i towarzyszy do jaskiń w Krywcze tłumacząc oprowadzanie po jaskiniach przez miejscowego przewodnika.

Kontakt:

p. Aleksander , tel. +38 0977914030

Zaproszenie nad Dniepr

Zapraszamy na wypoczynek nad Dnieprem – do Kupawy.
Niewysokie ceny, wspaniała okolica, rybny Dniepr, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz serdeczna gościnność czekają na Państwa. Bezpośredni link do strony właściciela turbazy: KUPAWA

W rejonie zalewu krzemieńczuckiego (pogranicze oblasti kirowogradzkiej i połtawskiej) istnieje malowniczy i nie skażony zakątek, gdzie dominuje natura i dokąd nie dotarła jeszcze fala cywilizacji.
To miejsce to ośrodek turystyczny „Kupawa”, strona www: KUPAWA
Kupawa – to ładny żółty kwiat, który rośnie nad wodą. Nasz ośrodek jest zlokalizowany wśród potężnych dębów, topoli i sosen, na samym brzegu starego koryta Dniepru.

Dojazd: pociągiem do Kremenczuka, a następnie marszrutką do Switlovodska (informacje o dojeździe tu: dojazd )